Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Два роки керівники області та представники нафтогазовидобувних компаній не порозуміються

Два роки керівники області та представники нафтогазовидобувних компаній  не порозуміються

Наша область єдина, де не дають ліцензію на видобування газу товариствам «Укргазвидобування» та «Нафтогаз України».  Про це повідомили очільники головних газових компаній країни на прес-конференції в Полтаві. З чим пов’язана відмова, дивіться у сюжеті.

Майже два роки депутати обласної ради не дають погодження, щоб компанії отримували без аукціону спецдозволи на видобування газу на Полтавщині. Тож до міста приїхали голови правління «Укргазвидобування» та  «Нафтогаз України»,  зокрема, щоб вирішити проблему з обласною владою. 

Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України»: Жодна ліцензія на нові родовища нафти та газу не була погоджена з місцевою обласною владою. 

Спецдозвіл на користування надрами можуть надати лише місцеві органи влади.   Нагадаємо, цього року депутати Полтавської обласної ради відмовили компаніям у продовженні робіт на Полтавщині. Ця відмова вже восьма. На останній сесії обласної ради її очільник Олександр Біленький прокоментував це так.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Пройшов звіт голови ОДА. Він пішов у кожну фракцію і пояснив свою позицію. Я думаю, десь приблизно таким шляхом потрібно буде рухатися кожному надрокристувачу, який хоче отримати погодження обласної ради.

Керівники області  вважають, що за останні роки підприємці виділяють недостатньо коштів на розвиток соціальної сфери. Та вимагають сплачувати  більший відсоток коштів від газовидобування на Полтавщині. Аргументують це тим, що в  Полтавській області найбільше видобувають газу.

Очільники  «Нафтогазу України» кажуть: згодні діяти за законом та платити стільки, скільки  вказано в договорі. А це 5-ть відсотків від прибутку.

Олег Прохоренко, голова правління ПАТ «Укргазвидобування»: Очільники області прекрасно розуміють, що це можливо в форматі з приватними компаніями, а не з державною компанією, тому  що немає такого права просто так комусь платити гроші, тому що ми розпоряджаємося державними грошима.

Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України»: В нас пропозиція дуже проста: є закон, який передбачає, що державні компанії повинні будуть сплачувати з наступного року. Є договір про соціальну взаємодію. «Нафтогаз України» готовий і в рамках договору діяти, і так само буде виконувати ту норму закону, яка в принципі не є предметом для перемовин.

Голова «Укргазвидобування» говорить: Полтавська область цього року втрачає близько 100 млн. гривень, які могли б поповнити місцевий бюджет. Тим паче кожного року сума збільшуватиметься не менше ніж втричі.  

 Ігор Горжій, депутат Полтавської обласної ради: Після розробок і свердління залишається дуже багато екологічних наслідків.

Крім того, що Полтавщина втрачає кошти, які могли б поліпшити ситуацію у соціальній сфері та інфраструктурі області, керівники звернули увагу на екологічну сферу. Голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко говорить:це питання залучення нормальних фахівців та використання технології. Головна мета стратегії 2020 – це самозабезпечення газом.

Олег Прохоренко, голова правління ПАТ «Укргазвидобування»: Ми вже технологічно робимо те саме, що роблять приватні компанії. І будемо це робити краще, швидше в більшому обсязі.