Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Юних, талановитих та невгамовних нагородили у Білоцерківській ОТГ

Юних, талановитих та невгамовних нагородили у Білоцерківській ОТГ

Понад півтори сотні школярів білоцерківської громади у Великобагачанському районі нагородили за успіхи. Наприкінці навчального року подарунки отримали учні, які стали призерами змагань різного рівня. Таким чином в об’єднаній громаді заохочують підростаюче покоління до активного громадського життя. Чим відзначилися ці діти, дізнавалася наша знімальна група.

Восьмикласник Едуард навчається у Балакліївській школі Великобагачанського району. Він знає, як раніше розважали себе односельці, бо вивчав місцеву усну народну творчість.

Едуард Овчаренко, призер міжнародного конкурсу: Веселі пісні більше переважають. Немає таких громадсько-політичних пісень. Їх, можливо, й забули. Багато ліричних пісень було знайдено. Історичних пісень – «Ой, на горі та й женці жнуть». Було знайдено кілька версій походження назви села.

Зі своїм дослідженням два місяці тому хлопець став призером міжнародного конкурсу з українознавства. До змагання Едуардові допомагала готуватися вчителька Валентина Петрівна. Вона згадує: не очікували на такий результат.

Валентина Лиходід, вчитель зарубіжної літератури та англійської мови: Едік був дуже активний і мені, хто підходив, то відразу казав: він, мабуть, буде в переможцях. Так і вийшло. На конкурсі на захисті він зайняв друге місце. І тестові завдання були – зайняв перше місце.

Успіх Едуарда та ще ста шістдесяти дітей зі шкіл Білоцерківської об’єднаної громади не залишився не поміченим. За кілька днів до завершення навчального року для них влаштували свято «Обдаровані діти – надія України». Кожен, хто посів призове місце на змаганнях у цьому навчальному році, отримав подарунки. Відзначили в громаді і спортивні досягнення Вадима.

Вадим Рибальченко, переможець спортивних змагань: Найулюбленіший вид спорту – футбол. Але я займаюся всіма видами спорту, які доступні зараз в нашій школі. Спортивне орієнтування, баскетбол, волейбол.

Спортсмени із Красногорівської школи посідали призові місця із цих видів спорту  як на місцевому, так і обласному рівнях. Найновіша нагорода серед тих, яку має одинадцятикласник Вадим, - бронза на обласних змаганнях зі спортивного орієнтування.

Вадим Рибальченко, переможець спортивних змагань:  Проводили багато тренувань. Тренувальні забіги по різних маршрутах нашого села. Виїжджали і в сусідні села. Обласні змагання – це було дещо нове взагалі. Досить складно було перелаштуватися.

Заохочувальні призи отримали і учасники художньої самодіяльності. Сільський голова об’єднаної громади каже: місцева влада зацікавлена у професіоналах своєї справи. А ці діти зможуть у майбутньому працювати на благо рідного

Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова: Ми маємо можливість їх пошанувати і цим самим засвідчити повагу влади до тих здобутків, які вони мають. Це для того, щоб вони розбудовували і нашу територію у майбутньому, і нашу державу в цілому. 

У Білоцерківській об’єднаній територіальній громаді працює п’ять шкіл.