Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Половина посадовців Полтавщини задекларували неправдиву інформацію

Половина посадовців Полтавщини задекларували неправдиву інформацію

Половина посадовців Полтавщини задекларували неправдиву інформацію. Такі висновки зробили кременчуцькі волонтери. Моніторинг та висновки вони виклали на сторінках збірки "Декларації без спекуляції". Методичний посібник презентували у Миргороді та розказали, як перевіряли декларації. З подробицями наші колеги.

Наскільки чиновники чесні при декларуванні своїх статків? Чи збігаються дані в електронному і паперовому форматі? Відповіді на ці теми, які набули масового обговорення після завершення антикорупційної кампанії, зацікавили і волонтерів з Кременчука. Команду активістів об'єднав проект "ТОП декларацій Полтавщини". Офіційні документи майже 80 посадовців регіонального рівня стали предметом їхньої уваги. Це керівники області, мери міст обласного підпорядкування, керівництво поліції, прокуратури, фіскальної служби і судді. За словами координаторки проекту Лариси Бориславець, 43% декларантів вказали різну інформацію.

Лариса Бориславець, координатор проекту моніторингу декларацій: Ми провели моніторинг і тепер наша робота, досвід, спостереження ті висновки, які ми зробили по посадовцях ми хочемо розказати іншим активістам, щоб ця робота, увага громадськості до декларацій – росла. Ті, зауваження, сумніви чи підозри, які в  нас виникли по деяким посадовцям, ми будемо складати звернення в НАЗК.

У рамках презентаційного заходу кременчуцькі активісти навчили зацікавлених миргородців користуватися відкритими реєстрами, збирати інформацію про декларантів, членів родини, партнерів у бізнесі. Розповідає, журналіст Євген Ошека.

Євген Ошека, журналіст: Вони розповіли нам важливу, нову інформацію, десь ми може щось не знали, але тепер ми можемо себе більш впевнено відчувати у вивченні декларацій і користуванні відкритими державними реєстрами.

Захід відбувся за ініціативи кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб». Основна мета їхньої діяльності спрямована на побудову діалогу із владою на тему декларування та залучення до розмови представників місцевих громад.