Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У ПНТУ відкрили консульство Чорногорії

У  ПНТУ відкрили консульство Чорногорії

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич  відкрила консульство Чорногорії у Полтавському технічному університеті. З якою метою освітяни створили осередок європейської країни у Полтаві та що спільного між народами двох держав, дивіться далі.

Відкриття у навчальних закладах України представництв Чорногорії  присвячені об’єднанню молоді двох країн, говорить Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Вона каже: і українцям, і чорногорському народу  довелося боротися за незалежність своєї держави.

Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України: І крок Чорногорії по приєднанню до НАТО для нас великий приклад позиції, яку ви витримали у складний час! І я сподіваюся, що у нас буде більше програм подвійних дипломів з Чорногорськими  вузами, що в нас буде більше обмінів студентів та викладачів.

За словами  президента "Малої академії наук" Станіслава Довгого,  нове представництво сприятиме співпраці Полтавського технічного та Чорногорського університетів. Близькість двох народів науковець пояснює на прикладі словника "Історії слов’янських мов" шостого століття.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук: І там слова українською мовою, які мають одне коріння зі словами чоногорської мови, слов’янських мов. І немає там російських слів. Тобто, історія показує, що наше коріння одне.

Поет Дмитро Павличко переклав гімн Республіки Чорногорії українською мовою. У ньому, розповідає, сказано про найголовніше.

Дмитро Павличко, український поет, Герой України: Чорногорія ніколи не була підкорена своїми турецькими сусідами - загарбниками, своїми австрійськими загарбниками і сусідами.

Нагадаємо, Республіка Чорногорія - держава на Балканах, була однією з двох частин федерації Сербія і Чорногорія.  Незалежна з 3-го червня 2006-го року. З 17 грудня 2010 року є офіційним кандидатом на вступ до Євросоюзу. А 5 червня поточного року,  Чорногорія стане повноцінним членом НАТО. Ольга Гриненко, Микола Янко. Полтавські телевізійні новини.