Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

У Полтаві відкрилася виставка майстра різьблення Тетяни Прокоф’євої

У Полтаві відкрилася виставка майстра різьблення Тетяни Прокоф’євої

Тетяна Прокоф’єва – героїня нашого наступного сюжету – вирізає по дереву уже 8 років. Дошки, підноси, декоративні прикраси в український традиції геометричного візерунку й авторські експерименти. Виставку її творів бачили мої колеги.

Пані Тетяна звикла працювати не різцем, а ножем, що з одного боку вважається учнівством, а з іншого вимагає ще більше зусиль. Її навчав Віктор Фурман, відомий на Полтавщині майстер різьблення на дереві та килимарства, мистецтвознавець.

Настанови робити ескізи вона ігнорувала, кажучи: справжня творчість не визнає репетицій.

На одну роботу, як правило, витрачає 2-3 дні, хоча за певних умов може закінчити за три-чотири години. Є серед робіт не тільки плоскі форми, як дошки, підноси, а ще й наприклад такі-от шаблі і ложки. Зацікавлення сницарством і різьбленням розквітло для Тетяни тільки на заслуженому відпочинку, а взагалі вона майже все життя пропрацювала бухгалтером. Певно, любов до цифр нікуди не зникла, адже більшість її робіт – то правильні симетричні геометричні візерунки. Різьблярка прагне відточити майстерність настільки, щоб вже цього року вступити у спілку майстрів народного мистецтва.

Це перша персональна виставка Тетяни Прокоф’євої. Також цього року має з’явитися друком персональний буклет майстрині.