Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Більше 1000 полтавців на двоколісних проводжали весну

Більше 1000 полтавців на двоколісних проводжали весну

Велодень у Полтаві: більше 1000 жителів обласного центру проїхалися містом на двоколісних 29-го травня. Стартували у Корпусному парку, фінішували – у Дендропарку. Також для охочих розіграли 2 велосипеди: дорослий і дитячий. Наша знімальна група теж взяла участь у акції.

Анна Комар, журналіст: Хоча б на 1 день долучитися до екотранспорту. Під таким гаслом у Полтаві стартував велодень. Активісти запрошують усіх охочих.

1200 велосипедистів, серед яких – і полтавці, і гості міста. Середня швидкість велоруху – 10-15 кілометрів на годину.

Велосипедний маршрут - Корпусний парк,  вулиці Європейська-Сінна-Соборності. Фініш – у Дендропарку. Серед обов’язкових атрибутів – елементи безпеки: шоломи, рукавиці, наколінники, говорить організатор заходу Сергій Калаптуровський.

Сергій Калаптуровський, організатор велодня у Полтаві: Ми намагаємося показати, наскільки нас багато, і що потрібно на нас все-таки звернути увагу. Ми хочемо, щоб в нашому місті таки були велодоріжки, щоб були велопарковки.

Серед спортивної молоді – чимало сімейних. Антоніна на велосипеді з дитинства. Тепер, каже, привчає до екотранспорту чоловіка й молодших братів.

Антоніна Гальченко, полтавка: У нас вся сімя на велосипедах катається. Батьки, ось брати, мама, тато, тому ми кожного року виїжджаємо на свято.

Учасники велопараду діляться враженнями.

Голос: Хто буде нарушать правила дорожнього руху, тому зразу: опа! І все.

Голос: Ходить – это жизнь! А если сидеть, то можно пожирнеть. А так, катаемся на велосипеде, то можно похудеть.

Голос: Дуже радий, що буде велопробіг,  що можна покататься, потренироваться хорошо.

Кожного року кількість велосипедистів у місті та учасників велодня збільшується, каже Сергій Калаптуровський.

Сергій Калаптуровський, організатор велодня у Полтаві: Перший велодень, який був у 2008-му році, він зібрав тоді всього 8 чи 9 чоловік. Далі воно з кожним роком все більшало, більшало, більшало, і минулого року вже по нашим підрахунками було 1000 чоловік.

Велосипедний день провели у Полтаві вдесяте. Цього дня всі охочі могли безкоштовно відвідати будь-який музей Полтави, якщо приїздили туди на двоколісних.