Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Ансамблю "Лтава" - 60!

Ансамблю "Лтава" - 60!

Ювілей 60-річчя відзначив заслужений ансамбль пісні і танцю України «Лтава» імені Міщенка, що існує при Полтавському міському будинку культури. З цієї нагоди  артисти дали два концерти.  Побували на них  і наші кореспонденти.

  Свій ювілейний концерт лтавівці розпочали з гімну України. А далі  –  «Їхав козак з України», «Гуляв я три роки», «Стоїть гора високая» та багато інших.  Серед них і ті, які колектив рідко виконує, і ті, без яких концерт «Лтави» складно уявити.

  Більшість репертуару «Лтави» - це пісні в обробці Валентина Міщенка. І це вже традиція, від якої не відступають. Адже саме Міщенко 60 років тому і створив колектив. Простий хлопець із Карлівського району, він пройшов війну аж до Берліна, мав нагороди та медалі. Потім було навчання у Київській консерваторії ім.Чайковського та робота у Полтавській філармонії, де глибокий знавець народної творчості і створив славетний колектив. Потрапити до нього мріяло багато людей. Але Валентин Юхимович відбирав найпотужніші голоси, щоб звучала «Лтава» на весь світ. Так і було. Колектив гастролював у Польщі, Німеччині ,Єгипті, Греції, Туреччині, Мальті, брав участь у Міжнародних фестивалях і звідусіль привозили нагороди.

    Були вони і цього святкового дня. Виконуюча обов'язки директора міського будинку культури Оксана Дейнега від імені міського голови вручила почесні грамоти та подяки за високий професіоналізм та з нагоди 60-річчя колективу його учасникам і нинішньому художньому керівнику Наталії Івановій.