Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

На фестиваль кобзарського мистецтва до Великої Багачки з'їхалися бандуристи з усієї України

На фестиваль кобзарського мистецтва до Великої Багачки з'їхалися бандуристи з усієї України

 «Взяв би я бандуру». У Великій Багачці провели фестиваль, який зібрав шанувальників кобзарського мистецтва з Полтавщини та інших областей. Чим особливий був цьогорічний фестиваль, розкажуть наші кореспонденти.  

Відвідати кілька музичних майданчиків, щоб послухати автентичний український спів і гру на бандурі, скуштувати козацького кулішу чи юшки, придбати сувенір від народних майстрів – все це можна було на обласному святі «Взяв би я бандуру». Великобагачанський народ гуртує постать Федора Кушнерика. На цій землі  він, один із найвідоміших нині кобзарів,  народився і проживав. У селищі є йому пам’ятник, музична школа  має  його ім’я, і на клас бандури там завжди великі набори. Нині локальне свято кобзарської музики переросло у  фестиваль, на який збираються не тільки музиканти, а й майстри народних ремесел.

Кожного року пошуковці при музичній школі готують нові і нові факти чи то з життя Кушнерика, чи то відкривають репресовані чи просто незаслужено забуті особистості кобзарів. Таким чином знайшли бандуру, якою достовірно користувався сам Федір Кушнерик, збережену в родині односельчанки, поповнюють ужитковими речима кімнату-музей кобзаря у школі.

Ірина Бережна, начальник відділу культури і туризму Великобагачанської РДА: А сьогодні ми хочемо заявити про ще одного репресованого кобзаря Антіна Скобу, який творив на землях Великобагачанщшини.

Майже 40 років вела клас бандури у Великобагачанській музичній школі заслужена працівниця культури України Надія Марченко. Вона розвивала традиції гри на бандурі, випустила чимало знаних нині майстрів. Тепер її учениця очолила педагогічний колектив. Цього року під її керівництвом вихованці по класу бандури здобули  низку  перемог на конкурсах  «Барви Полтавщини», «Музичний калейдоскоп», всеукраїнська «Арт-домінанта» та інших.

Олена Романенко, директорка Великобагачанської дитячої музичної школи імені Ф.Кушнерика: Клас бандури показав дуже високі результати. Діти себе можуть тут показать…

На великій сцені участь у святковому дійстві взяли капела бандуристів «Барви України» Стрітівської вищої педагогічної школи  кобзарського мистецтва, народний ансамбль народного танцю «Джерело» Гадяцького училища культури ім. І.Котляревського, тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії. заслужений артист України, бандурист, композитор, доцент Тернопільського педуніверситету Дмитро Губ’як та ще чимало вокально-інструментальних ансамблів.