Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Струков ще на три роки став головою суду

Струков ще на три роки став головою суду

Олександр Струков знову очолив Октябрський районний суд Полтави. Колеги на зборах переобрали його ще на три роки. Хоча більша частина представників громадськості, присутніх на засіданні, була проти його кандидатури. Пояснили це тим, що ім’я судді Струкова з негативною конотацією фігурувало у кількох гучних справах.

Термін попереднього обрання Олександра Струкова головою Октябрського районного суду закінчився у травні. На зборах щодо обрання нового очільника він знову подав свою кандидатуру. Більше з його колег подібного бажання ніхто не виявив. Однак суддя Лариса Гольник, яка єдина із сімнадцяти суддів була відсутня, у листі запропонувала на цю посаду кандидатуру Алли Чуванової. А також через неможливість взяти участь у засіданні Лариса Гольник попросила його перенести.

Олена Шевська, голова зборів: Оскільки змушена перебувати цього дня на допиті в НАБУ внаслідок відкриття за рішенням суду, ініційованого відомою вам особою Ковжогою кримінального провадження (остання цифра 24) за фактом отримання мною ніби то неправомірної вигоди.

Але прохання колеги ніхто не підтримав, і збори продовжили. Олександр Струков виступив із короткою доповіддю про свої досягнення у роботі керівника. Серед них - навчання суддів, значний судовий збір, нова огорожа та встановлення відеоконференц-зв’язку в одному із залів.

Олександр Струков, кандидат на посаду голови Октябрського районного суду Полтави: Я спрямовую та координую, контролюю роботу керівника апарату суду. Зокрема, матеріально-технічне забезпечення суддів та працівників апарату суду. Підтримання у належному стані території та приміщення суду. Покращення роботи програм фіксації судового засідання. Підбір кваліфікованих кадрів для роботи в апараті суду.

Друга кандидатка Алла Чуванова не стала розповідати про свої досягнення. Мовляв, колеги і так знають все необхідне.

Алла Чуванова, кандидат на посаду голови Октябрського районного суду Полтави: Вирішувати колективу, більше я нічого не можу сказати. – Ну, Ви бажаєте щось зборам повідомити про себе. Ваше ставлення щодо цього висунення? – Я вже сказала: я не заперечую.

Свою позицію висловила і представниця громадськості, якій спочатку слова давати не хотіли. Потім шляхом голосування виділили п’ять хвилин. Альона Гончаренко каже: окрім скандальної репутації кандидата, його балотування – порушення законодавства.

Альона Гончаренко, регіональний координатор громадського руху «Чесно. Фільтруй суд»: Це порушення статті 20 ЗУ «Про суди та судоустрій» у частині того, що правила передбачають неможливість обрання на адміністративну посаду більше, як двох строків поспіль. Як ми знаємо, пан Струков очолював суд уже дві каденції підряд.

За підсумками таємного голосування головою Октябрського районного суду Полтави став Олександр Струков. За нього віддали тринадцять із шістнадцяти голосів. Решта проголосували за Аллу Чуванову. Своєю думкою із приводу зборів та переобрання на посаді Олександр Струков із журналістами ділитися не захотів.

Журналіст: Можна вас на кілька слів?

А за годину до цього ще кандидат на посаду очільника Октябрського суду звітував про поліпшення співпраці зі ЗМІ.

Олександр Струков, кандидат на посаду голови Октябрського районного суду Полтави: Нам необхідно відновлювати належну довіру громадян та ЗМІ до судової влади. Треба прозоро та відкрито висвітлювати діяльність суду щодо розгляду судами актуальних та резонансних справ.

Координатор Альона Гончаренко каже: будуть позиватися та звертатися до Вищої ради правосуддя. Також на зборах обрали і заступника голови. Із двох кандидатів ним знову стала Ганна Андрієнко.

Нагадаємо, до цього Олександр Струков десять років очолював Октябрський суд.