Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

4% полтавців пересуваються містом на велосипедах

4% полтавців пересуваються містом на велосипедах

Велорух на Полтавщині активізується. Приблизно 4 відсотки полтавців пересуваються містом на велосипеді. Інші ще не перейшли з автотранспорту на двоколісних. Чи пристосована Полтава до великої кількості велосипедистів дивіться в наступному сюжеті.

Велосипедисти Полтавщини не вперше порушують проблему відсутності велодоріжок та парковок в області, зокрема, в Полтаві. В обласному центрі велосипедна інфраструктура не розвинена так, як наприклад,  у Львові, або  в Києві.  А послуга вело прокату на Полтавщині відсутня.

Ірина Садовнікова, представник громадської організації «CITYlab»: Нас багато, і нам велосипедна інфраструктура потрібна. Ще більше вона потрібна потенційним велосипедистам, які сядуть на велосипед, коли з’явиться ця інфраструктура. І вони зможуть безпечно, комфортно їхати там на роботу, на навчання. Поки що велосипедом користуються люди, які трохи сміливіші та обізнаніші.

 Роман їздить на велосипеді більше десяти років. За цей час змінив вже не одного залізного. Попередній велосипед, каже,  вкрали - він стояв на парковці.

Роман, велосипедист-любитель: Вони з’являються і це добре. Та навіть якщо вони є, вони можуть буди не досить безпечними . Зараз від 10-ти тисяч новий і до безкінечності. Тому що технології набувають нового рівня. Вони всі від залізних коней і до карбованих.

Олександр активно користується велосипедом близько трьох років. Чоловік говорить: його знайомі теж пересідають на двоколесних. Щоправда,  зручностей для користування ними немає. Біля багатьох будівель відсутні  велопарковки. Доводиться заносити велосипед всередину, а це не завжди зручно.

Олександр, велосипедист-любитель: Місто непристосоване зовсім. Але останнім часом якось легше. Водії звикли. Стали велосипедистів більше пропускати та звертати увагу. Раніше тяжче було.

Марина їздить велосипедом на роботу. Близько 18-ти кілометрів дівчина долає щодня. Каже:  машина - це засіб пересування, а велосипед – це задоволення, приємні емоції та спорт. Вона їздить не по автомобільних дорогах, тому що це небезпечно. Адже на  полтавських шляхах немає розміток для велосипедистів.

Марина, велосипедист-любитель Моє знайомство з велосипедом почалося буквально цією весною. Але я поринула в це неймовірне життя і знайшла багато цікавих знайомих,друзів. Ми подорожуємо, відкриваємо нові місця, нові емоції та враження. Для мене це щось нове.   Хотілося б дуже сильно велодоріжки. Це було б дуже круто. А поки що обїздні шляхи в респекті.

На балансі міста є єдина велодоріжка, розташована поряд із дендропарком. Вона потребує оновлення. У березні минулого року на третій позачерговій сесії Полтавської міської ради затвердили  концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Полтави. Говорити про її результати зарано. А от у Миргороді цього року встановили кілька велопарковок. Нагадаю, це  місто вважають одним із найвелоактивніших в Україні.