Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Наталія Чут
Наталія Чут

Поліціянти вчили дітей не боятися собак

Поліціянти вчили дітей не боятися собак

Безпечні канікули. У Полтаві почастішали факти нападу собак на дітей. В зв’язку з цим в обласній поліції провели тематичні навчання.  Школярам розповідали, як себе поводити, щоб не викликати у тварин агресію.                                                                             

Кінолог Сергій Пронь демонструє навички своєї вихованки Асі, яка допомагає правоохоронцям. Каже, собаку дресирує сьомий рік. 

Сергій Пронь, старший інспектор-кінолог кінологічного центру обласної поліції: Допомагає в пошуку злочинців. Зараз ми її перекваліфікували на пошук вибухових речовин та зброї в зв’язку з подіями на сході країни. Дуже задоволені її роботою.

До поліції запросили вихованців полтавських шкіл. На початку літніх канікул з учнями у формі діалогу говорили про безпечну поведінку. Порушили тему і нещасних випадків.

Ірина Карюк, начальник ювенальної превенції обласної поліції: Є два укуси собаками. Ось недавно був з тяжкими наслідками – це коли дитину на вулиці покусала собака, коли вона гралася, 5-річного хлопчика. І один також був, коли дитинка зайшла до сусіда на подвір’я.  Ми повинні попередити недопущення нещасних випадків серед діток.

Керівник кінологічного центру Андрій Смолінський розповідає:  впевнені дії, підвищений голос та будь-який предмет в руках можуть врятувати здоров’я, а іноді  і життя.

Андрій Смолінський, начальник кінологічного центру обласної поліції: Навіть найменші дітки можуть правильно поводити себе з собаками.

Діти повинні знати, як  убезпечити себе від нападів тварин.

Ірина Зима, учитель Полтавської школи-інтернату №2: Я вважаю, що такі заходи дуже цікаві і необхідні , тому що всі діти уходять влітку в табори, їдуть до батьків. І там вони проводять вільний час , тому повинні знати що дозволено, що не дозволено. Це ще один раз нагадує їм правила поведінки за межами школи.

Ось які правила запам’ятали діти:

Голос: Якщо собака на тебе хоче напасти –не рухайся і потихеньку двигайся назад і кричи: «На допомогу!» Собака на тебе не зреагує., а дорослі можуть прийти і допомогти.

Голос: Коли ти бачиш собаку, то не треба повертатися до неї задом. Треба йти на носочках, спиною. Не треба махати руками, коли ти побачиш собаку.

Голос: Ненадо дразнить собак.

Тікати, зволікати та  показувати страх –  три найнебезпечніші помилки, коли на вас нападає собака.