Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Визначили двох кандидатів до комісії патрульної поліції

Визначили двох кандидатів до комісії патрульної поліції

Через невизначеність депутатів обласної ради патрульна поліція не може заповнити вакансії. Останній етап перед прийняттям на роботу до поліції – співбесіда із спеціальною комісією. До неї входять два представника від обласної ради. Сьогодні їх обирали на позачерговій сесії. Без переголосування та зміни кандидатів не обійшлося. Про це – далі.

Патрульні поліцейські мають вийти на чергування доріг державного значення Київ-Харків. Але у штаті управління недостатньо людей. Близько двохсот вакансій не заповнені. Бо не сформована поліцейська комісія управлінь патрульної поліції в Полтаві та Кременчуці.

Сергій Гаврик, начальник управління кадрового забезпечення ГУ НП Полтавщини: По дорогах державного значення проїжджають у тому числі й іноземці, маса громадян України. Траса державного значення пов’язана з великою кількістю транспортних засобів. Які по цій трасі рухаються. І присутність поліції на цій трасі дозволить знизити ризик аварійності і забезпечити безпеку учасників дорожнього руху.

До складу комісії із п’яти осіб двох має обрати обласна рада. Саме через це питання, яке більше не можна відкладати, і зібрали позачергову сесію. Попередньо на засіданні профільної комісії затвердили дві кандидатури – депутатів Руслана Рогова та Сергія Солов’я. Окрім того, на членство у поліцейській комісії претендували ще четверо. Лише один із них - представник громадськості. Дмитро Юденко – учасник бойових дій, був поранений під час сутичок біля арки так званого газетного ряду, що на вулиці Соборності. 27 у Полтаві.

Дмитро Юденко, учасник бойових дій: Громадськість може впливати, але вона повинна бути інформована. А інформована тільки завдяки наявності свого представника. Розчарована молодь, яка згодна туди піти. Підтримувати порядок, отримувати належну зарплату, вони ж теж усе це бачать.

Та в результаті першого голосування необхідну підтримку отримав тільки Михайло Міщенко. До десяти голосів не вистачило голові постійної профільної комісії облради Геннадію Коваленку. Депутат Сергій Соловей каже: на своїй кандидатурі не наполягав. Але йому неприємно те, що на комісії про своїх кандидатів ніхто не заявляв. А тепер на обрання висувається навіть її очільник. Сергій Соловей, депутат Полтавської обласної ради: Це, як мінімум, негарно. Була комісія, обговорені кандидатури. Будь-хто міг внести будь-які кандидатури. І напевне комісія їх би підтримала. От я знаю ситуацію в комісії. Ніхто туди не рветься, бо це великий шматок роботи. Прийняли рішення, вийшли б у зал і спокійно проголосували.

Не наполягав на своїй персоні і Геннадій Коваленко.

Геннадій Коваленко, голова постійної комісії облради з питань забезпечення правоохоронної діяльності: Оберемо представника громадськості. Я вважаю, що це буде правильно. Тому що оці питання заполітизовані, вони зовсім непотрібні.

Голови фракцій почали радитися. Та більшість не погоджувалася на жодного із кандидатів. Тоді обрали нового. Із кількох спроб депутат Іван Сидоренко став другим представником до поліцейської комісії управлінь патрульної поліції.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Це означає, що немає кулуарщини. Кожна фракція пропонує свою кандидатуру. Так як це була позачергова сесія, тому виникли певні моменти, коли не сконсолідували свої позиції фракції

А от питання про іншу поліцейську комісію, яка контролює добір до обласного, міських та районних управлінь національної поліції, вирішили зняти з розгляду. Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький пояснив: це питання включили до порядку денного за листом від очільника обласної поліції Олега Беха.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Потім чомусь з’явився ще один лист, коли питання вже було в порядку денному, щодо того, що недоцільно і прохання зняти це питання, бо там є певне формулювання. На півроку комісія не буде завантажена роботою.

Також на комісії підтримали чергове звернення до центральних органів влади із закликом продовжити мораторій на продаж землі.