Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Наталія Чут
Наталія Чут

Дитину б'ють у дитсадку чи наклеп?

Дитину б'ють у дитсадку чи наклеп?

Знущання у дитсадку чи наклеп? У Полтаві  жінка написала заяву до поліції, де звинуватила виховательку дошкільного навчального закладу в непедагогічних методах виховання. Подробиці - у сюжеті.  

Ірина Токар, мама: Є записи педіатра про те, що на тілі моєї дитини були синяки.

Ірина  показує виписку від педіатра. Її син виховується у Полтавському спеціалізованому навчально-виховному комплексі №85 « Лебідка». Каже, з дитсадка дитина повернулася травмованою.

Ірина Токар, мама:13 числа я забрала свою дитину з садочка і роздягнула її для купання, побачила на спині повздовжній синяк. Повністю по попереку рівна полоса синяка. І ще там були 5 точечних синячків.  Він каже :це мене вдарила Оксана Михайлівна.  Кажу, так а як вона тебе вдарила? Вона мене отак ударила і показує мені. А я потом упав і вдарився спиною об лавку.

Про те, що дитина травмувалася, ні батькам , ні медсестрі працівники дитсадка не повідомили. Вихователька на камеру пояснила: хлопчик  впав випадково.

Оксана Протас, вихователь: Того дня діти балувались. Я не встигла зловити обох втримати, побачила вже краєм ока, як один другому підставив підніжку. Ловила на ходу, ну вибачте, одну дитину вдержала, щоб носа собі не розбила, другу дитину не вдержала –саме викрутилося і відпустилося. Більше мені додати нічого. Я над дітьми не знущалася, я їх не била.

За словами Ірини Токар, під час розмови з сином вона з’ясувала: були випадки, коли її дитину зачиняли в туалеті.

Ірина Токар, мама: Каже: «Мамо, мене постійно закривають в туалет. Мене наказують, ставлять в угол в позі солдатика, щоб я не двигався. Дивлюся, як другі діти грають на килимочку.»

На те, що неслухняних дітей зачиняли у вбиральні, вихователь Оксана Протас говорить:

Оксана Протас, вихователь: У нас покарань в туалеті немає. Все те, що нам дозволено за педагогікою, тобто: куточок усамітнення, стільчик для відпочинку, умовний квадрат, де дитина може кілька хвилин постояти відпочити.

Говорить директор Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №85 «Лебідка» Тетяна Ландар:

Тетяна Ландар, директор Полтавського СНВК № 85 «Лебідка»: На сьогоднішній день я, контролюючи, цього ніколи не бачила,  і для того були зібрані батьківські збори, де з 33 – 31 із батьків говорять про те, що такого з їхніми дітьми не було і вони не бачили цього.

У дитсадку провели батьківські збори, зібрали підписи на захист Оксани Протас. Підтримати виховательку прийшла і Олена Майборода.

Олена Майборода: Ми задоволені абсолютно і навчальним закладом, і Оксаною Михайлівною. Діти її люблять, батьки поважають. Нічого проти я сказати не можу, підтримують абсолютно всі. Розумієте, за рік до випуску я не хочу, щоб мій син звикав знову до когось. Я можу з впевненістю сказати, що наших малят не б’ють.

Ірина Токар каже: батьки бояться говорити, проте  відступати жінка  не збирається. Каже: за необхідності позиватиметься до суду. А поки що, гуртує навколо себе матусь, чиї діти скаржились на методи виховання Оксани Протас. Серед них і Юлія.

Юлія: Приблизно 2 року тому нам прийшлося перевестися в іншу групу. Потім вона розказала, чому не хотіла ходити в ту групу. По-перше тому, що її закрили в туалеті і це було неодноразово. Дитині було 2 роки і вона про це казала,  а по-друге няня Юріївна не дозволяла дітям ходити в туалет, а казала: «Несіть своє г….о додому.» І в нас з приводу цього були дуже великі проблеми.

Нині Ірина Токар до садочка сина не водить, каже дитина боїться. Натомість звернулася до поліції. Правоохоронці почали перевірку.

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції обласної поліції: Зараз саме проходить перевірка по даному факту з метою встановлення усіх обставин зазначеного і встановленням осіб, які б могли ще підтвердити факти , можливо, побиття інших дітей, або позбавлення на тривалий час вільного пересування.

Говорить директор Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №85 «Лебідка» Тетяна Ландар.

Тетяна Ландар, директор Полтавського СНВК № 85 «Лебідка»: Ніхто із поліції до нас ще не приходив і не звертався. Управлінням освіти проводиться комісія, яка там створена, проводяться всі дослідження, на початок червня вони дадуть свої висновки.