Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Білоцерківська громада оновлює дитячі садочки

Білоцерківська громада оновлює дитячі садочки

На Полтавщині близько 50 тисяч дітей дошкільного віку. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту до нашого краю наголосила: уся малеча повинна мати доступ до дошкільної освіти. У містах – до садочків черги. Скажімо, у Полтаві 164 дитини на сто місць. До дня захисту дітей наша знімальна група дізнавалася, як організовано дошкільне виховання у невеликих населених пунктах. Ірина Соляник та Павло Бардиш побували у дитсадках Білоцерківської об’єднаної громади.

У родині Марини Вишар та Юрія Молдавчука із Подолу Великобагачанського району троє дошкільнят. Кароліна цьогоріч йтиме до першого класу. Нині раз на тиждень відвідує підготовчі заняття у майбутньої вчительки. Ніхто із шести дітей цієї родини не відвідував перед школою дитячий садочок, бо його в селі немає.

Марина Вишар, багатодітна мама: Якби відкрився дитячий садочок, усі б батьки водили б, не тільки я. І всі б батьки хотіли, щоб дітки розвивалися, якомога ширше, якомога  досвідченіше. І все, щоб було у нашому селі, як було раніше і найкраще.

У селах Поділ та Огирівка понад півсотні дошкільнят, більшій половині уже виповнилося три роки. І лише кількох батьки возять у дитсадки до сусідніх населених пунктів. Тому після об’єднання і утворення Білоцерківської територіальної громади жителі попросили відновити місцевий дитячий садочок. Людмила Пилипенко, директор Подільської ЗОШ: Приміщення, яке вже не використовувалося більше десятка років. Територія дитячого садка, саме приміщення виявилося, що його можна ще реставрувати у доволі недовгий термін. Тому варіант розміщення дитячого садка у приміщенні загальноосвітньої школи відразу відпав.

Майже за рік у будівлі замінили дах, вікна, утеплили стіни. Це обійшлося у мільйон триста тисяч гривень. Далі - ремонт всередині будівлі.

А це трирічна Улянка. Вона демонструє свої танцювальні уміння. Дівчинка, як і ще понад сорок дошкільнят, ходить до дитячого садочку у Білоцерківці. У закладі для Улянчиних однолітків у квітні відкрили групу. Наталія Сулименко, завідувач Білоцерківського дитсадка: До цього у нас була одна різновікова група. У дитсадочку було в середньому у цьому році 28 дітей. Але ми почали приймати нових діток. І що б створити умови була відкрита друга група тому, що у нас площа кімнат була не дуже велика. І ми не могли в одній кімнаті тримати 44 дитини.

У зв’язку з цим у штаті садочка з’явилися ще один вихователь та його помічник. Кімнати ж для дітей відремонтували та осучаснили. Також тут нові меблі, іграшки, кухонний інвентар. У садочку також потрібен ремонт даху та ще однієї спальні.

У ще одному селі цього району, Балаклії, кілька місяців тому дошкільнята відвідували дитячий садок, який складався із тісних кімнат без ремонту. Поруч старі гойдалки. Та й опалення від шкільної котельні було дорогим задоволенням, каже завідуюча садочком Валентина Фененко. Тож нещодавно вони переїхали до приміщення місцевої школи. Для малечі переобладнали кілька колишніх класів.

Валентина Фененко, завідуюча Балакліївським дитсадком: Ми отримали якісний ремонт, сучасні меблі, нові куточки, нові іграшки. Сучасний харчоблок із сучасними столами і технічним обладнанням.

Тому чотирнадцять дошкільнят мають тепер більш комфортні умови: окрему ванну кімнату, спальню, ігрову та їдальню. У планах – облаштувати поруч із будівлею майданчик із гойдалками.

Загалом бюджет територіальної громади – тридцять чотири мільйони гривень. З них – майже половина для розвитку освіти. За цей рахунок дитячі садочки не лише переобладнують, а й стежать за правильним харчуванням у закладах.

Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова: Ми пройшли на молочну продукцію, яка стовідсотково молочна. Не має там ні рослинних жирів, ні чогось іншого. Ми зараз працюємо над тим, щоб і тваринницька продукція відповідала високій якості. Ми ввели у наших школах і дошкільних закладах двохденне вживання риби.

Діти отримують триразове харчування. Батьки сплачують за це 30%. Це 6-7 гривень в день.

Тетяна Москаленко, кухар: У нас дають вареники, сирники, фрукти. Борщі, супи, каша, котлети, риба.

Керівник Бірківського НВК Ольга Товкач каже: окрім сплати за харчування, тепер батьки ні на що грошей не здають. Все необхідне для дітей закупляють за кошти громади.

Ольга Товкач, директор Бірківського НВК: Забезпечують нас повністю і миючими засобами, і дезінфікуючими, засобами гігієни. Це все ми уже не купляємо. Раніше закуплялося за батьківський кошт. То ми це все не закупляємо.

Загалом на території громади працює три дитячих садочки і живе понад триста дітей дошкільного віку.