Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

До Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітали волонтери із Польщі

До Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітали волонтери із Польщі

Машина з купою речей із Польщі. Все це для особливих дітей із Полтавщини. В Міжнародний день захисту дітей до Зінківського дитячого будинку-інтернату приїхали волонтери із Польщі. Що привезли та яка мета візиту,  дивіться в наступному сюжеті.

До вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітали поляки. Вони подолали більше півтори тисячі кілометрів, щоб допомогти дітям. З собою привезли одяг, цукерки та великий плакат, який намалювала польська малеча вихованцям інтернату.

Володимир Тарапата, благодійник: В цих пакуночках різні солодощі, олівці,щоб дітки могли малювати,писати. Різні подарунки з сторони Польщі.   Долучилися до цієї акції, так як це полтавський регіон запросили пані Олену і вона приїхала, ми подарили подарунки їм на щастя. Тим паче в такий день,в їхнє свято, щоб вони завжди були з усмішкою.  

Зустрічали іноземних гостей діти з усмішками на вустах. В день захисту дітей  працівники інтернату влаштували своїм підопічним маленьке свято. Дискотека, футбол та концерт за участю самих дітей – щорічна програма святкування.

Марина Приступа, директор  Зіньківського дитячого будинку-інтернату: Сьогодні ми знайшли нових друзів – це волонтери з Польщі. Дуже приємно, що вони теж були вражені, в яких гарних умовах знаходяться наші підопічні. І це дуже приємно, що ми вже недалеко від Європи. Наші друзі привезли дуже багато дарунків, на радість  нашим хлопцям, за що ми дуже їм вдячні.

Співробітники дитбудинку показали, в яких умовах мешкають їхні підопічні. Територія 4 гектари, хлібопекарня,  власна ферма, дитячі майданчики – і це не все, що є на території закладу. База реабілітації,  фізкабінети з необхідними апаратами, гідромасаж, соляна і сенсорна кімнати. Живий куточок, за мешканцями якого піклуються діти. Кімната релаксації,  масажисти,  психологи та медики – це все зроблено та облаштовано для дітей з вадами. Хоча  їх складно такими назвати, говорить полячка Олена Сагура. Вони усміхаються, обіймаються та називають нянечок мамами.  Дівчина говорить:  навіть в Польщі не всі заклади так облаштовані.

Олена Сагура, благодійниця: В акції приймали участь і школи і садочки. Є фотографії, де вони з кольоровими ручками, ці діточки пакували все. І вони знали, що це приїде саме сюди, до Зінківського дому дитини. Ми їм розповідали про цих діточок. Що вони дуже чекають цих подарунків. Насправді я маю неймовірні враження від цього всього. Від цих дітей, наскільки вони талановиті, наскільки усміхнені, радісні. Працівники цього дитбудинку роблять колосальну роботу – це видно. 

Марина Приступа, директор  Зіньківського дитячого будинку-інтернату: Багато благодійних фондів, волонтерів залучаються до життя діток з обмеженими можливостями. Ми дуже вдячні за їхню роботу та їхні добрі серця.

Гості з Польщі приїхали не випадково саме в цей інтернат.

Олена Сагура, благодійниця: В Західну Україну доволі часто з Польщі приїжджає допомога, тому що це легко. Проїхати 700км.А проїхати 1600 км – це вже доволі велика дорога. І ми вирішили, що ми не шукаємо легких шляхів , ми їдемо на Схід. Тим паче, в цьому дитячому будинку діти з особливими потребами, і вони особливо потребують нашої підтримки.