Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Полтавським журналістам погрожують фізичними розправами

Полтавським журналістам погрожують фізичними розправами

Професія наша не лише романтична, але й небезпечна. Останні роки довели, що не тільки в зоні військових дій, а й на мирних територіях наші колеги нерідко ризикують здоров’ям і навіть життям, виконуючи свої професійні обов’язки. Наприкінці травня до поліції Полтавщини звернулися 6 репортерів. Їм погрожують, це і обіцянки нанести шкоду здоров’ю в телефонній розмові, і через соцмережі, і перешкоджання професійній діяльності та навіть побиття. А днями обласна спілка журналістів ініціювала зустріч керівництва Нацполіції з журналістами, яким погрожують.

Юлія Логвиненко, журналіст: Спілкування зі знаменитостями, чемпіонами та безкоштовне відвідування концертів й світських заходів - більшість людей так собі уявляють романтичну професію журналіста. Насправді професія цікава, але важка. Вона вимагає фундаментальних знань, швидкої реакції та неабиякої впевненості. Більшість з нас щодня наражаються на небезпеку. А нещодавно Полтавщина стала таким собі осередком, де за три дні здійснили найбільшу кількість погроз, пов'язаних із професійною діяльністю.

Олег Булашев - головний редактор "Кременчуцької газети", Наталія Очкань - Інтернет-видання "ВПолтаві.Інфо", Тетяна Цирульник - видавець газети та журналіст сайту "Кола", Дарина Синицька - журналістка найпопулярнішого в області веб-ресурсу "Полтавщина" - у цих чотирьох колег різна прописка та стаж роботи. Проте об'єднують їх погрози.

Наша професія – одна з найважчих, а тепер – і найнебезпечніших, висловився голова НСЖУ Сергій Томіленко. Керівник закликав медійників до солідарності висловив свої сподівання щодо роботи правоохоронних органів.

Нещодавно потерпілі журналісти зустрілися з керівником поліції Полтавщини Олегом Бехом. Той запевнив, що справи узяті на контроль, розслідування триває. Голова обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський переконаний, що поліція об'єктивно та кваліфіковано розслідуватиме справи, пов'язані з погрозами та перешкоджанням діяльності журналістів, а винних покарають.

Поліція готова і надалі до публічного спілкуватися, - переконували посадовці і запрошували наступного разу на зустріч полтавських медійників наприкінці червня.