Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві презентували книгу про Віктора Батурина

У Полтаві презентували книгу про Віктора Батурина

Презентацію  книги “Віктор Батурин. Художник та його музеї” влаштували у Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського. Її приурочили до 80-річчя митця. Автор видання -  Сергій Пічугін, з яким спілкувалися мої колеги.

Сергій Пічугін, автор книги про В. Батурина: Я вважаю, що тут відчувається дух Котляревського. По-перше, в оцих панно. Це колективна робота Віктора Миколайовича Батурина, Анатолія Тимофійовича Щербака і Євгенія Васильовича Путрі.

За екскурсовода у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського цього дня – Сергій Пічугін. Показує нашій знімальній групі свою улюблену залу, присвячену творам “Наталка-Полтавка” та “Москаль-чарівник”. Їх, як і більшість експозицій полтавських музеїв, створено командою митців, яку очолював заслужений художник України Віктор Батурин.

Сергій Пічугін, автор книги про В. Батурина:  Був із молодих художників в кінці 60-х років створений невеличкий, монолітний колектив. П’ять-шість осіб, які брали музей з початку і до кінця. Це було вперше. Така бригада була єдина в Україні.

Саме ця легендарна команда працювала над оформленням полтавських музеїв Панаса Мирного, Миколи Гоголя, Антона Макаренка та багатьох інших. “Лідер колективу – Віктор Батурин  вирізнявся не простою реалізацією проектів, він тонко відчував епохи і відтворював їх у роботах, про що, зокрема, описано у представленій книзі”  – розповідає провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського Євгенія Стороха.  

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського: Люди ж зазвичай не знають як  та експозиція створюється, як зароджується ідея, художні образи. Як народжується музейні модулі, образи залу, яке перетікання часу  експозиційного і от про все це розповідає книга. Про художника та про ті музеї, довговічні, хороші, цікаві людям, котрі з 20-го століття перетікають у 21е., не втрачаючи своєї оправи -  гарної, художньої, розумної.

Для самого ж автора Сергія Пічугіна видання“Віктор Батурин. Художник та його музеї” – більше аніж розповідь про експозиціонера. Адже той був його гарним товаришем з самого дитинства. А цьогоріч видатному земляку виповнилося б 80 років. 

Сергій Пічугін, автор книги “Віктор Батурін. Художник і його музеї: П’ять років тому ми збирались тут. І якось так виникла ідея написати цю книжку. Я вважав, це своїм обов’язком перед пам’яттю свого друга. 

Нагадаю, Віктор Батурин був головним художником Полтави у період з 1991 по 93 роки. Автор місцевого пам’ятника «Загиблим козакам», герба Полтави, павільйону України на всесвітній виставці у Штуттгарті і численних музеїв. Працював в комісії з розробки геральдики України.