Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві навчають батьків та вихователів розуміти дітей сонця та дощу

У Полтаві навчають батьків та вихователів розуміти дітей сонця та дощу

Аутизм – не завада розвитку. Педагогам 12-ох спеціалізованих навчально-виховних закладів Полтавщини та батькам особливої малечі розповіли, як виявити таку дитину, як правильно її виховувати та навчати. Про це і наші журналісти.

Людмила – мама п’ятирічної дівчинки з аутизмом. Жінка прагне отримувати нові знання щодо виховання своєї доньки, а також ділитися досвідом з іншими батьками. Якщо вчитися і займатися з дитиною, то в майбутньому вона зможе вести повноцінне життя, вважає жінка.

Людмила Іващенко, голова БФ «Зернятко», мама особливої дитини: Чим більше працювати, корекційно займатися, слухати спеціалістів, то гарні будуть результати. Нам зараз 5 років, то ми вже говоримо, ми вже багато чого розуміємо, йдемо вперед.

Виявити дитину з аутизмом, адаптувати її до суспільства та правильно виховати – всьому цьому батьків і викладачів навчали на семінарі. Його провела міжнародна громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму» за підтримки Полтавського навчально-реабілітаційного центру. Такі тренінги вихователям та вчителям потрібні деякою мірою більше, ніж батькам.

Алевтина Ключинська, директор Полтавської школи-інтернату №2: Питання інклюзивної освіти на сьогоднішній день – дуже важливе, тому що дуже багато дітей стає з особливими потребами. (0.49-0.58) Дуже важлива перепідготовка вчасна педагогів. Основне – це розуміння педагогів, що це навчання і робота дуже необхідні.

Дітей із вадами розвитку на Полтавщині вчать усвідомлювати себе у конкретному місці в конкретний проміжок часу.  Розроблені спеціальні сенсорні програми, які пришвидшують та полегшують соціалізацію особливої.

Інна Сергієнко, консул міжнародної асоціації «Аутизм-Європа»: У них другое устройство мозга. Они иначе воспринимают и обрабатывают информацию, поэтому они и ведут себя иначе. Но им можно помочь, тогда им становится легче, и у них уменьшается уровень стресса.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні проживають 3200 аутистів. У світі на сьогодні таких людей  – 1 % від усього населення планети.