Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Навчання медиків обласної лікарні зі справжнім вибухом

Навчання медиків обласної лікарні зі справжнім вибухом

На території Полтавської обласної лікарні пролунав вибух. Фахівці-вибухотехніки ліквідували небезпечний предмет. Проте це була умовна операція. Медиків навчали, як не розгубитися і вчинити правильно, коли знайшли підозрілий пакунок.

У ролі перехожого, який знайшов підозрілий предмет, був Олександр Котов.

Олександр Котов, працівник обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського: В житті не доводилося з таким зустрічатися. Але це заняття мені дало можливість більш наглядно зрозуміти, що може статися і як себе поводити у подібній ситуації. Тепер я уже не розгублюся.

Помітивши пакунок, чоловік відійшов на безпечну відстань і умовно викликав рятувальників.

Також на подібні виклики виїжджає вибухотехнічна служба та кінологи. До їх прибуття важливо нікого не підпускати до знахідки. Та і під час роботи фахівців дотримуватися дистанції.

Сергій Товма, начальник вибухотехнічного відділу ГУ НП Полтавщини: Коли ми приїжджаємо на місце події, зачасту всі хочуть подивитися, що це. Як воно працює, як ми працюємо і як знищуємо. До кінця не знаєш, наскільки безпечний цей предмет і які наслідки будуть.

Територія обласної клінічної лікарні – близько тринадцяти гектарів. Тут працює близько тисячі сімсот медиків на тисячу ліжкомісць. З таким потоком людей можуть виникати різні непередбачувані ситуації, каже головний лікар. Торік їм довелося у реальності викликати вибухотехніків. 

Григорій Оксак, головний лікар обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського: Ми знайшли такий пакет. Ми визивали, офіційно було. Прибула вибухотехнічна служба. Забрали і увезли цей предмет. На жаль, було. Але обійшлося все.

Тому подібні навчання організовують по кілька разів на рік - щоб медики не розгубилися у нештатних ситуаціях. Для них провели інструктаж та показали, як фахівці на місці знищують підозрілі пакунки.

Навчання провели для керівників майже тридцяти структурних підрозділів обласної клінічної лікарні. Також їм показали різноманітні вибухонебезпечні пристрої.