Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Столітній дуб став причиною конфлікту у Полтаві

Столітній дуб  став причиною конфлікту у Полтаві

Столітній дуб  став причиною конфлікту у Полтаві. Жителі однієї багатоповерхівки судяться із сусідкою з прилеглого будинку. Жінка приватизувала частину території біля дому, де росте дерево і розташований дитячий майданчик. Столітній дуб жінка вже майже спиляла. Чи законні дії нової власниці приватної будівлі, дивіться далі у сюжеті.

Улітку роками ось цей столітній дуб захищав мешканців ближнього будинку  від спеки. Поряд, на дитячому майданчику, гралися діти. Зараз усе інакше.

Голос: Залишився у нас дрючок. Дрючок та дві гілки.

Гілки на дубі почали спилювати три місяці тому. У тому, що сталося, ось ці мешканці звинувачують полтавку, яка приватизувала частину ділянки перед багатоповерхівкою.

Ольга Кушпіль, власниця ділянки: Находится дерево здесь. Правильно? Я снимаю то, что аварийное. Давайте посмотрим на эти аварийные ветки. Это сухие ветки?

Будинок обгородили парканом. Через поділ території зменшилася і площа дитячого майданчика навпроти будинку, в якому 50 квартир.  

Голос: Тут взагалі тепер немає де гуляти, територію нагло забрали.

Голос:Якби цей забор виходив на вулицю, на наш переулок, но він же во двор виходе, тем более не детскую площадку

Голос: По качелю был с этой строны и шел параллельно дому.

Поговорити із новою власницею ділянки жителі багатоповерхівки намагалися кілька разів,  та все марно.

Приватизувати ділянку жінці дозволила Київська районна у місті Полтаві рада. За словами заступниці голови Світлани Тригубенко, цю землю виділили більше 60 років тому.

Світлана Тригубенко, заступник голови Київської районної у місті Полтава ради: Людина побудувала собі будинок оцей приватний, але не огородила його забором. І тепер людина, яка купила одну частину цього домоволодіння, вона звертається до нас для того, щоб ми надали у власність уже відповідно до нового законодавства.

Зараз біля дитячого майданчика водії паркують власні автомобілі. Така ж картина й з іншого боку дому: прибудинкову територію багатоповерхівки забрали під новобудову.

Голос: Це позитивна енергія від дуба. А так у нас бетонна стіна. Ми дихаємо ним, з іншого боку автостоянка

Повернути сторічний дуб і частину дитячого майданчика мешканці багатоповерхівки намагаються через суд.