Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Кравець
Юлія Кравець

Сесія міської ради: Наклали мораторій на будівництво мафів, не відправили у відставку першого заступника міського голови

Сесія міської ради: Наклали мораторій на будівництво мафів, не відправили у відставку першого заступника міського голови

Наклали мораторій на будівництво мафів, не відправили у відставку першого заступника міського голови, відмінили будівництво багатоповерхівок біля Кадетського Корпусу.  Більше 80 питань розглянули депутати Полтавської міської ради за 5 годин роботи. Докладніше мої колеги

Будівлю міської ради охороняє поліція. На вході до сесійної зали – перевіряють усіх з металошукачем.  На засідання прибули 42 депутати та члени моніторингової місії ОБСЄ.  На порядку денному більше вісімдесяти питань. Скандальні - про будівництво  біля Кадетського корпусу та стоянки біля Прирічкового парку. Перед початком – виступають громада та депутати. Говорять про Кадетський корпус:

Козак: Треба, щоб організація із комунальної власності передала нам в оренду це приміщення і ми його відремонтуємо. І створимо там козацький музей.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради: Якщо ми зараз його не збережемо, то ми втратимо цю будівлю назавжди.

Депутат Олександр Шамота пропонує відставку першого  заступника міського голови

Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради: Таких скандалів з жодним з заступників міського голови не було на моїй пам’яті.

На засіданні йдеться і про будівництво багатоповерхівок та мафів в центрі міста.

Голос: Який дурень отам дав землю під домом будинку, де арка, не спитавши тих, хто там живе.

Через дві години депутати переходять до порядку денного. Затвердили зміни до показників бюджету на цей  рік. Виділили додаткові кошти на ремонт шкіл і дитсадків, боротьбу зі злочинністю,  - 3 млн грн.  на створення загону для патрулювання міста з ветеранів АТО.

Володимир Голованюк, голова «Всеукраїнської спілки бойових дій і миротворчих місій»: Ми готові, ми відкриті можем засідать з любой організацією, якщо є питання а чого нічого не зробили.

Під час сесії виникла сутичка між громадою та охороною.

Дискутували депутати через придбання нового авто для Київської районної ради в обласному центрі.

Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради: Видатки Київський район 313 тис. на купівлю нового авто, а ці кошти ми могли б, я маю на увазі комп’ютери.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова: Купляємо самий дешевий, китайський він коштує 300 тис. грн. І на наступній сесії знайдемо кошти, щоб забезпечити технічними умовами всіх соцпрацівників.

Після перерви депутати проголосували за мораторій на розміщення мафів. Рішення прийняли одноголосно.

Депутат: Я буду голосувати за мораторій, але я не зовсім згоден,  бо окраїни не всі охвачені маленькими аптеками, магазинчиками 00:16

Депутат: Якщо це в центральній частині міста, я голосуватиму за накладення мораторію.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради: Думаю, що всі фракції підтримають цей мораторій.

А от питання щодо  консервування Кадетського корпусу відправили на доопрацювання:

Олександр Мамай, Полтавський міський голова: Треба проводити конкурс на виготовлення проектної документації, треба зробити зміни до бюджету. Приблизно це буде коштувати 50 млн. грн.,  тому в мене пропозиція, щоб ми його внесли в наступну сесію.

Не відправили у відставку депутати й заступника міського голови Михайла Шевченка. Міський голова перевибори свого заступника прокоментував так:

Олександр Мамай, Полтавський міський голова: На сьогодні в мене немає позиції звільняти Шевченка, може він амбіційний, але в місті робиться все.

Закінчили засідання за 5 годин. Депутати проголосували за передачу будинків на баланси ОСББ, внесли зміни до бюджету участі та за будівництво нових спортивних і дитячих майданчиків.