Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Зеленому Куті хочуть встановити нову вишку - що говорять селяни?

У Зеленому Куті хочуть встановити нову вишку - що говорять селяни?

Чи селяни проти нової вишки? Наші журналісти побували у селі Зелений Кут Миргородського району.  Там місцеві розповіли, що у їхньому селі хочуть встановити нову бурову вишку. Щодо  нового обладнання думки селян розділилася. Чому? Дивіться далі.

Голова Савинцівської сільської ради Олександр Тищицький розповідає: жителі  сіл Зелений Кут та Савинці Миргородського району неодноразово скаржилися на наміри встановити нову бурову вишку компанії "Східний геологічний союз". Що саме збираються видобувати бізнесмени, сільській раді  невідомо. За словами Олександра Тищицького , місцеві вважають: нова вишка зіпсує воду у колодязях.

Олександр Тищицький, голова  Савинцівськоїсільської ради: У нас на території сільської ради розробляється Семеренківське родовище і весь час надходять скарги від жителів населених пунктів. Про те що, коли вітер віє в строну села Семеренки, люди просто задихаються.

А от частина селян із Зеленого кута говорить: не проти встановлення бурової вишки й вірять обіцянкам представників компанії.

Галина Яківна, жителька села Зелений Кут: У нас води літом немає в колодязях. А вони пообіцяли нам воду.

Микола Павлович, житель села Зелений кут: Хай ставлять, вони пообіцяли і скважину будуть бить,  і все. І будуть помагати.

Найбільше жителі Зеленого Кута нарікають на стан доріг. За словами місцевих їх розбили вантажівки товариства з обмеженою відповідальністю "Савинці".

Людмила Олександрівна, жителька села Зелений Кут: Наше підприємство, що ми здаємо землю в оренду, теж з нами не дуже щедро поступають: дороги розбили, а не ремонтірують. А беруть же з нашої землі дай Боже"  .

Галина Яківна, жителька села Зелений Кут: Дорогу робили, так там трохи щебня посипали і всьо. Казали,  що дорога буде, а де вони той щебінь діли- хтозна.

Олександр Тищицький каже: за минулий рік Савинцівська сільрада витратила понад 500 тисяч гривень на ремонт автошляху у селах Савинцях та Зеленому Куті.

Олександр Тищицький, голова  Савинцівськоїсільської ради: Асфальтове покриття було відремонтоване на дорогах, які перебувають на балансі сільської ради. Дороги, які перебувають на балансі Служби автодоріг Полтавської області, ми не маємо права ремонтувати, лише передавати субвенцію.

Щоб покращити стан доріг поза балансом сільської ради, депутати планують виділити 800 тисяч субвенції  та звернутися за допомогою для співфінансування з обласного бюджету.