Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Кравець
Юлія Кравець

Меморіальну дошку Сергію Параджанову відкрили у Полтаві

Меморіальну дошку Сергію Параджанову відкрили у Полтаві

Він об’єднав три народи. Вірменин грузинського походження став відомим в Україні. Пошанували відомого режисера Сергія Параджанова і в  обласному центрі.

У Полтаві відкрили дошку режисеру,  сценаристу, актору Сергію Параджанову. Розмістили її на приміщенні багатоповерхівки  на вулиці,  названій на його честь. Виготовили пам'ятну дошку коштом вірменської общини.

Валерій Кіракосян голова обласної вірменської організації "Ванк": Эскиз доски сделал Торговый дом «Дерева и камня» мы взяли фотографию,  ее делал директор музея Параджанова в Ереване. Это  благотоворительная помощь людей тех, кто учавствовал в этом жилом  квартале.

За кілька останніх років  у Щербанях, що поблизу Полтави, з’явилися нові квартали. За ініціативи вірмен одну з вулиць назвали ім’ям Параджанова.

Сергій Фісун, директор ТОВ  «Полтавський домобудівельний комбінат»: И хотелось, чтобы на этих домах улица не закончилась, а мы продолжали строить,  и имя Параджанова было продовжено.

На урочисте відкриття прийшли представники грузинської, вірменської та української  общини.

Сам режисер говорив: «У мене три батьківщини: я народився в Грузії, працюю в Україні, готуюсь померти у Вірменії». Відомим режисер став після виходу стрічки «Тіні забутих предків».

Сергій Фісун, директор ТОВ  «Полтавський домобудівельний комбінат»: Я считаю это шедевр, на мой вигляд, это второй человек в киномотографе после Довженка.

Рамаз Заркуа,  голова грузинської діаспори у Полтаві та області: Это шедевр, она брала очень много призов. У него есть и другие фильмы, он был правозащитником

Окрім «Тіней забутих предків», важливими стрічками Сергія Параджанова є «Колір гранату» та «Ашиб-керіб».