Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтава долучилася до проекту «Місто професій»

Полтава долучилася до проекту «Місто професій»

Полтава – восьме місто, яке долучилося до Всеукраїнського профорієнтаційного проекту для дітей «Місто професій».  Місцеві підприємства, установи, організації та навчальні заклади представили по кілька різних професій.  Діти від 2 до 18 років могли приміряти на себе роль будь-якої. 

Масштабне дійство провели у Корпусному парку. Там задіяли близько ста локацій. Активних батьків з дітьми було  більше трьох тисяч.

Голос:  Дуже класно на каві. Нам сподобалось, там зібрали людей. Там навіть без електрики, але пояснюють людям, діткам, як готувати каву, пояснюють як з нею поводитися.  І там дуже цікаво, бо вони обліпили Катю, буквально за декілька секунд і туди не пролізти. Поліція зробила гарну виставку. В них і кінологи представлені і патрульні.

Голос:Коли вони сідають в машину патрульних, коли вони одягають казку, коли вони займаються оцими дорослими професіями. Вони ще не наскільки розуміють, що це доросла професія, як це, ну їм це цікаво. Я думаю, що  це в подальшому вплине на подальших вибір їхньої професії.

Черги дітей були чи не біля кожної платформи.  Всім юним учасникам роздавали паспорти громадянина «Міста професій». Іграшковий документ  був потрібний для роботи.  За неї діти  отримували заробітну плату, яку обмінювали на солодощі. Рятувальник Віталій розповів, з яким обладнанням виїжджає на виклик.

Віталій, рятувальник: Каски, бензопила, апарат ІДА для защити дихальних органів і слизистої оболонки глаз.

Співорганізатори в Полтаві переконані, що саме цей Всеукраїнський проект  допоможе батькам обрати для дитини професію у майбутньому.

Анна Півень, фахівець КУ «Обласний молодіжний центр»: Що мене порадувало, що ми набрали більше 100 локацій. От оце, на мою думку, є показником. Зараз ви можете спостерігати  велику кількість дітей, батьків, усі з відкритим ротиком, всім подобається, всі в захваті ,приміряють на себе, пробують, плетуть, заварюють каву.

Ініціатором  проекту «Місто професій» став  Міжнародний журнал COMMUNITY за підтримки дружини Президента України Марини Порошенко. У Полтаві ж намагалися ознайомити з професіями, які сьогодні популярні.

Вікторія Каюн, в.о. директора  КУ «Обласний молодіжний центр»: Хлопчики більше тягнуться до військових спеціальностей.  Дівчатка більше пробують себе і шоколатьє, і кондитерами, і медсестрами, і стоматологами.

Загалом проект охопить понад 20 міст України.