Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Відремонтувати водонапірну вежу вимагають жителі Селещини

Відремонтувати водонапірну вежу вимагають жителі Селещини

Відремонтувати водонапірну вежу  вимагають жителі села Селещина Машівського району. Майже півроку люди живуть без води. За нею ходять у сусідні села. Відновити водопостачання самотужки мешканці не можуть. На ремонт башти потрібно півмільйона гривень. Що говорять місцеві чиновники і чи можна допомогти людям, знають мої колеги.

Голос: Не дуже чиста вода

Брудна, з піною та запахом – мешканці Селещини поповнюють запаси технічної води. Її пожежною машиною людям привозять двічі в тиждень. Пити її не можна.

Голос:  Як з головою погризлися, то хоч технічну нам почали возити, а то взагалі сиділи без води і дома четверо дітей малих.

Таку воду пані Тетяна використовує у господарстві. Питну ж, для приготування їжі, купує у родичів із сусіднього села. Для цього щодня разом з чоловіком долає по кілька кілометрів.

Голос: Платимо їм кошти. Так і виходимо із ситуації. І чекаємо результату, що наш голова скаже.

На водонапірній башті, звідкіля  відбувається водопостачання, вийшов з ладу  насос. Через кожні півроку люди за власні кошти купують новий. Але і він ламається. Що із свердловиною, ніхто не знає, говорить місцевий житель Володимир Малько.

Володимир Малько, житель Селещини: Не можемо визначитися, що з нею? Чи немає води, чи забитий той фільтр? Водичка, яка вище горизонту підходе, потрапляє у чисту воду, яку ми беремо. Вода мутною буває

Води у селі не мають близько сорока сімей. І так четвертий місяць поспіль. Воду ось цій бабусі приносять молодші односельці.

Голос: Поналиваю осюди у відра, оце я так і п’ю. А щоб скупатися, то й мови немає.

Голос: Якщо така як я, то ще піде, а он бабуся сидить на лавці, вона ж не піде ще й з відром.

Водонапірна башта перебуває  на балансі сільської ради. За словами голови, свердловину побудували  без дотримання технологій. Води різних горизонтів змішуються в один брудний коктейль.

Олександр Кербут, Селещинський сільський голова: Мипробували її відновить методом промивки, витратили 120тисяч, результату дало на півроку і знову теж саме. У цьому році прийнято рішення сесії сільської ради виділити двісті сорок тисяч.  Другу половину попросили в районної ради. Виділені теж кошти. Кошторис і виконавець робіт уже є.

На заваді початку ремонту водонапірної башти паперова тяганина. Виконавець готовий почати роботи, але для цього потрібний висновок  експертизи і кошторисна документація. Відремонтувати башту планують до кінця літа, розповідає  сільський голова. Самі ж мешканці повірять словам чиновника тоді, коли  побачать результат у власних оселях. Доти вони продовжують пити брудну воду з кранів.