Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Програму "Бюджет участі в межах області" вперше реалізують на Полтавщині

Програму "Бюджет участі в межах області" вперше реалізують на Полтавщині

Бюджет участі в межах області. Таку програму реалізують уперше в Україні саме на Полтавщині. Впровадження нового формату відбуватиметься у кілька етапів. Це,  насамперед,  прийом проектів із 20 липня по 20 серпня, а також голосування за ці ідеї у другій половині вересня цього року. Сума на кожен задум громадян – до ста тисяч гривень. Ці кошти виділятимуть із обласного та міського бюджетів у співвідношенні 50 на 50. Близько 40 відібраних проектів планують реалізувати у 2018.

Ганна Шавиро, начальник відділу Полтавської облради:   Хто може подати проект? Це мешканець Полтавської області віком від 16 років. Форма заявки буде розміщена, вона вже є розміщеною на сайті обласної ради. Також ми просимо сприяння в районних радах для того, щоб вони в себе на сайтах змогли розповсюдити цю інформацію.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради: Люди можуть голосувати не тільки за один проект, а за три. Це дасть теж можливість людині вибрати не тільки проект свого району, а й проект сусіднього району. З приводу переліку тематики – вона є в Положенні. Це енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура та освіта, спорт та туризм.

Сергій Лобойко, гол. експерт групи «Е-Демократія» Реанімаційного Пакету Реформ: Можливість проявити власну ідею і попробувати її довести до реалізації для того, щоб своє місто, своє село почало змінюватись в той спосіб, в який ми бачимо, а не бачить, умовно кажучи, влада. У світі взагалі це вважається інструмент прямої демократії.