Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Полтавський еколого-натуралістичний центр ділиться досвідом

Полтавський еколого-натуралістичний центр ділиться досвідом

Директори позашкільних навчальних закладів з різних регіонів України вивчають досвід роботи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру. Які проблеми обговорюють та що позитивне відзначили в роботі юних знавців довкілля, знають мої колеги.

Танці, вірші, кульки з побажаннями – так зустрічали в Полтаві директорів позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму з різних областей України. Цього дня влаштували всеукраїнський педагогічний практикум «Світ творчості». Учасники ознайомлюються з роботою полтавського центру, а ще  обговорюють,  як вижити в часи децентралізації, зберегти позашкільні заклади в об’єднаних територіальних громадах та про формування екологічної культури у молоді.

Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України: Кожний центр має окремі ділянки (земельні ділянки), які, власне, в цей час можуть бути, або забрані. Наприклад, у Полтавській області колись було 11 центрів.  Сьогодні вони зменшилися. А це значить, що є проблематика з тими дітьми, які мусять іти в природу і жити в природі.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА: Якщо іде мова про їх зменшення, то це розглядається як питання оптимізації, але ж не закриття.

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді має 3 філії та 11 станцій юних натуралістів у районах. Він займається екологічним вихованням з  використанням об’єктів природоохоронного фонду.  Його відвідують більше 2 тисяч учнів.

Віталій Бедніна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру  учнівської молоді: Якщо у Полтав,і то мені важко долучити дітей до овочівництва, а в районних закладах легше. До рільництва, до польових досліджень теж важко у Полтаві. Але в Полтаві до акваріумістики, до вивчання зоологічних об’єктів.

14-річний Дмитро знайомий з центром ще із двох років. У нього тут працює мама. Зараз хлопець відвідує гурток «рослинників», де вивчає біологічні властивості флори. Такі знання, каже, знадобилися у житті.

Дмитро Кушнір, відвідувач Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру  учнівської молоді: Я знаю, розрізняю любу квітку, яку мені назвуть, яку мене покажуть. Розрізняю не тільки культурні рослини, а й, наприклад, сільськогосподарські.

У Полтавському центрі добре розвинений тваринницький відділ, каже директор Тернопільського центру еколого-натуралістичної творчості Іван Герц. У тому, що він очолює, більше зосереджено на агробіологічному дослідництві.

Іван Герц, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді: Прищеплюючи молодому поколінню різні методи ведення сільського господарства, впровадження у практику шкільного дослідництва елементів новітніх розробок біологів, мікробіологів.  Молодь, яка буде залучатися до цієї справи, буде піднімати рівень нашої сільськогосподарської науки.

Директора Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості Світлану Федосєєву вразив, каже, екологічний осередок серед великого міста.

Світлана Федосєєва, директор Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості: Я як директор розумію, що зберігати такий осередок досить важко. І упорядкована територія, і досить охайні   умови для тварин.

У Полтаві захід триватиме до 22 червня. Минулого року всеукраїнський педагогічний практикум «Світ творчості»  провели у Рівному та Івано-Франківську.