Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Дев’ятикласники вступатимуть на молодшого спеціаліста на основі свідоцтва про народження

Дев’ятикласники вступатимуть на молодшого спеціаліста на основі свідоцтва про народження

Вступати на молодшого спеціаліста після 9-го класу можна на основі свідоцтва про народження, якщо ще не отримали паспорта, – таке рішення МОН.

Відповідний лист Міністерство освіти і науки розіслало керівникам місцевих департаментів і управлінь освіти та навчальних закладів.

«Це рішення пов’язане з тим, що підрозділи Державної міграційної служби зараз значно завантажені. Тому чимало 9-класників, які бажають вступити до навчальних закладів, не встигають отримати паспорт до початку вступної кампанії», йдеться у повідомленні.

У МОН зазначили, що відповідно до умов прийому, кожен вступник має додати до паперової заяви копію документа, що посвідчує особу. За законом, свідоцтво про народження не належить до таких документів, тож у навчальних закладах, які готують молодших спеціалістів, виникла певна колізія. Рішення МОН дозволить розв’язати цю проблему.

У Міністерстві нагадали, що з 1 жовтня 2016 року кожен українець має отримати паспорт після досягнення 14-річного віку. Його виготовляють у формі ID-картки.