Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Переселенка із Мар’янки не хоче повертатися назад

Переселенка із Мар’янки не хоче повертатися назад

Втекла  від обстрілів з Мар’янки й почала нове життя в Полтаві. Чи стало це місто для Ольги Гришаєвої другою домівкою і як реалізувала себе жінка,  дивіться далі у сюжеті.

Ольга Гришаєва, переселенка із Донецької області: Это было 11 июля 22:20 вечера на город упали грады. Я не знаю, что это такое, уже сейчас я знаю, что это, но это было страшно. То есть, это как землетрясение.

В одній сумці - все життя.Ольга Гришаєва три роки тому забрала  двох дітей з рідного міста Мар’янка  і переїхала до Полтави.

Ольга Гришаєва, переселенка із Донецької області: Когда мы оказались в подвале  13 часов без еды и света, это и подвергло тому, что нужно отсюда уезжать. Страх за жизнь детей, в первую очередь нужно было спасать их будущее.

Працювала пані Ольга бухгалтером на молочному заводі у Мар’янці. Ось все, що від нього залишилось. У Полтаві не давали падати у відчай власні діти. Заради них записалася на тренінг. Хотілося, каже жінка, відкрити власну справу.

Ольга Гришаєва, переселенка із Донецької області:Посещая тренинги,поняла, что такое реклама, как разместить правильно, с чего начинаеться бизнес, как правильно зарегистрироваться по поводу налогообложения.

Мрії переселенки працювати  масажистом стали реальністю.  Виграла грант на придбання спеціального обладнання.  Його вартість 20 тисяч гривень. Фінансову підтримку надала Міжнародна організація з міграції.

Ольга Гришаєва, переселенка із Донецької області:Входила кушетка для массажа, потом тележка для хранения расходников, для административных задач, ноутбук и косметологическая лампа для хорошого освещения.

Займається пані Ольга, зокрема, лікувальним масажем.  Звернувся за допомогою до неї Іван Іванець.

Іван Іванець, клієнт:Приїхав у Полтаву до бабусі і так сталося, що деякі болі в спині почав відчувати і мені порадили, що ось є такий майстер, масажист, дуже добрий і робе дуже класний масаж, я сказав: спробую. І мені справді подобається, буду продовжувати сюди ходити.

У Полтаві Ольга Гришаєва знайшла чимало друзів, які її підтримують. Крім улюбленої справи, багато часу проводить із донечкою Анною – їй чотири роки. Старший син Данило є гордістю мами. Коли вступив  до української реп-школи, яку відкрив Артем Лоїк, життя юнака змінилося. Цьогоріч  разом зі своїм колективом юнак пройшов відбір до прямих ефірів шоу «Україна має талант».

Ольга Гришаєва, переселенка із Донецької області:Когда он пошел в гимназию 17, он пошел в школу репа. Вы знаете – жизнь изменилась. Ребенок, гастроли, «Україна має талант», выступления, благодийни концерти, нас колько это все – ребенок счастлив.

Повертатися в Мар’янку переселенка не збирається. Батьки ж пані Ольги залишилися там. Нині жінка має ще багато планів, які хоче реалізувати в Полтаві. Таким, як вона,  бажає одного:

Ольга Гришаєва, переселенка із Донецької області:Верить, верить, что будет мир.

Всього на Полтавщині проживає 28,5 тисяч переселенців.