Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

У Полтаві вшанували пам’ять  полеглих  у Другій світовій війні

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни у Полтаві поклали квіти до меморіального комплексу Солдатської Слави представники обласної, міської влади, духовенства, ветерани та учасники війни, а також полтавці. Як це було - дивіться в сюжеті.

Учасник війни Борис Баклицький згадує війну. На грудях у героя чимало відзнак та нагород.  Найпам’ятніша  для нього - медаль «За відвагу». Каже: коли приходить до меморіалу, хочеться плакати.

Борис Баклицький, учасник війни: Мне этих ребят жалко, сколько лягло их рядоми.Я в 16 лет уже был на войне, добровольно ушел с детдома. В 43-м был на Курской дуге уже, полковая разведка.  Туда брали бывших заключенных и детдомовцев, за которыми никто плакать не будет.

Дев’ятирічному Артему завжди хотілося бути схожим на свого прадідуся-героя. Разом із іншими він прийшов вшанувати пам’ять тих, хто воював.

Артем Мискін, школяр: Это мой прадедушка. И он был врачом. Он написал лист: «Смотрите на папу, а папа идет в последнюю грядущую схватку».Яхотел бы стать військовим. – А чому? – тому, що у меня есть сила, и я хотел бы пойти.

Любов Колеснікова – дитина війни. У той час, каже жінка, жили одним днем і не знали, що буде далі.

Любов Колеснікова, дитина війни: Мы ставили на заборе звездочки, отсюда ушел… это было в Сибире. А я в Томске, в Сибире, где только не была. Так, что это общая беда, общее достижение. А вот сей час надо оставшее поколение ветиранов.

Валерій Оснач викладав історію України. Своїм учням передавав не лише знання, а я прищеплював почуття любові, поваги  до героїчного минулого нашої країни.

Валерій Оснач, полковник, кандидат історичних наук: Поки ми будемо знати, поки будемо думати про тих людей, значить буде пам’ять. А не просто якісь там цифри.

Всього за роки Другої світової війни на Полтавщині загинуло близько 500 тисяч людей.