Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Кравець
Юлія Кравець

Чому липи липнуть?

Чому липи липнуть?

Липи у Полтаві мають непривабливий вигляд. А тротуари під деревами липнуть. Що сталося з цими деревами і чи безпечно збирати з них цвіт та вживати мед,  дізнавалися мої колеги.

Юлія Кравець, журналіст: Липка рідина капає з дерев на голови перехожих. І ще й неприємно пахне. Черевики прилипають до доріжки, а на асфальті утворюються чорні плями.

Колонії попільниць вразили полтавські липи. Листя дерев  вкрите білим нальотом. На деяких  пожовтіло і почало опадати.  Суха та спекотна погода сприяють розмноженню комах.

Валентина Оніпко, завідувач кафедри ботаніки ПНПУ, доктор наук: Вони беруть сік рослини, який солодкий на смак, надлишок соку вони виділяють. Те, що ми бачимо, що липи такі солодкі - це продук життєдіяльності попільниць.

Липка речовина, що падає з дерев,   створює незручності і для двірників, і для містян

Голос:   Раніше такі не були,. Це тлі. Веєрком, чим лучше получається, тим і робим

Голос:   Дивишся такий осадок,  а боротьби з цим ніякої повинні бути мабуть дощі.

Голос:  Перший раз я бачу таке явище на деревах, такого не було. І що це таке?

Голос:  Природне явище якесь, не соціальне скоріш за все.

Страждають від попелиці й клени, дуби, ялинки, сосни  та троянди. Хоч для людей комахи безпечні, однак збирати липу на чай  цього року  не рекомендують

Валентина Оніпко, завідувач кафедри ботаніки ПНПУ, доктор наук: Як попільниці впливають на рослини … тому можливо в цьому році краще утриматися від збирання.

Падь – солодкий сік, що виступає на листках.  Вона  шкідлива для бджіл. Для людей падевий мед корисний, говорить бджоляр зі стажем Наталія Сенчук. Він містить багато мінералів, має темний колір та менш солодкий.

Наталія Сенчук, керівник Полтавської обласної ГО «Спілка пасічників»: Вживати його можна, бо бджоли приносять цей мед до вулика, і перемішують разом з іншим квітковим медом. Неприродний мед в харчування для бджіл.  Наявність такого медку впливає на кишечник бджоли.

Зазвичай падь  на деревах з’являється у посушливому серпні чи наприкінці липня. Тоді її поїдають інші комахи. Цьогорічний червневий сплеск попільниць пояснюють змінами в кліматі.