Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

У Козельщині встановили погруддя видатного математика

У Козельщині встановили погруддя видатного математика

Пам’ять про видатного земляка. У Козельщині встановили погруддя відомому фізику та математику Михайлу Остроградському.  Чому за радянської влади не вшановували  цього видатного українця та чи є Остроградський прикладом для сучасних поколінь, дивіться далі у сюжеті наших журналістів.

Математик за освітою  Іван Кравченко розповідає: вперше почув прізвище Остроградського,  навчаючись в університеті. За радянських часів досягнення  видатного українського фізика замовчували. Пояснює це дворянським походженням Остроградського,родина якого належала до козацько-старшинського роду. Український вчений-математик Михайло Остроградський народився у 1801-му році в селі ПашЕнівка (раніше ПашЕнна), що за 20 кілометрів від Козельщини, там його і поховали.

Іван Кравченко,  депутат Козельщинської селищної ради: І в радянські страшні червоні часи. Комсомольці зруйнували родовий склеп, але із таким світочем - всесвітнім, немогли нічого зробити. А відомо що в нього було більше двох метрів росту. І тому там знайшли найбільший кістяк і перезахоронили окремо. А остальну родину. Ось зруйнували - стерли з лиця землі.

Іван Кравченко говорить: погруддя видатного вченого встановили напередодні 300-ліття Козельщини.

Іван Кравченко,  депутат Козельщинської селищної ради: На слідуючий рік буде 300 років Козельщині, І прізвище власника першого козельщенського маєтку, напряму пов’язане із родиною-династії Остроградських. Очевидно, так було б логічно й гарно встановити пам’яник цій людині.

Автор бюсту - полтавській скульптор  Юрій Д*яченко каже: суспільство стає здоровим тоді, коли думає не про ковбасу, а встановлює пам*ятки визначним українцям.

Юрій Д’яченко, скульптор: Складно було тим, що не дивлячись на таку відомість нашого земляка, зображень цієї людини – дуже мало. І насправді я працював з одним оригінальним зображенням.

Мешканка села Пригарівка Козельщинського району - Ліна, говорить: Михайло Остроградський може бути взірцем у прагненні до знань й для сучасних поколінь.

Ліна, мешканка села Пригарівка Козельщинського району: Остроградський  є гарним прикладом для молоді, щоб досягати своєї мети, щоб йти вище. Переповнює гордість за те що погруддя такому великому математику, такій великій людині, відкрили саме в нашій Козельщині, так-як це є його Батьківщина.

Нагадаємо, перелік друкованих робіт Михайла Остроградського налічує більше сотні публікацій. Зокрема, значна їх частина стосується аналітичної механіки. Також вчений знайшов формулу  зв’язкуінтегралу по об’єму з інтегралом по поверхні. У 2001-му році ЮНЕСКО внесла Остроградського до переліку видатних математиків світу.