Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві пропонують спорудити пам'ятник Петлюрі

У Полтаві пропонують спорудити пам'ятник Петлюрі

У рамках відзначення 100-річчя подій Української революції  голова обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський пропонує спорудити у Полтаві пам’ятник Симону Петлюрі. Також просвітянин радить відновити меморіальну дошку громадсько-політичному діячеві, яку вандали розбили кілька місяців тому. Микола Георгійович ініціює найменування іменем Петлюри шостої міської гімназії. А ще перевести у цифровий формат  усі наукові збірники «Полтавська Петлюріана». Про це повідомив начальник обласного управління культури Геннадій Фасій.

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА: В плані заходів, як затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів, якими вирішувалося питання відзначення 100-річчя Української революції 17-21  років заплановано будівництво пам’ятника Симону Петлюрі у місті Києві, але не згадана Полтава, де він народився. Одна з пропозицій пана Кульчинського  - щоб у місті Полтаві побудували цей пам’ятник. Наступні пропозиції стосуються відновлення петлюрівських читань, експозиція (або точніше збільшення експозиції в Полтавському краєзнавчому музеї).

Нагадаємо, український військовий та політичний діяч Симон Петлюра народився у Полтаві. Він був головним отаманом  військ Української народної республіки, а згодом головою Директорії УНР.