Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві соціальні працівники навчаються жестовій мові

У Полтаві соціальні працівники навчаються жестовій мові

У Полтаві запровадили навчання жестовій мові для державних службовців. В рамках підвищення кваліфікації працівники органів соціального захисту населення пройшли тижневі курси та отримали спеціальні сертифікати. Подробиці – від Анни Комар.

16 соціальних працівників Полтавщини цього року вивчили жестову мову. Після складання іспиту отримали сертифікати. Теорія і практика тривали тиждень.

Наталія Осипенко, директор Полтавського обласного центру підвищення кваліфікації посадовців: Основна цінність в нашій державі і взагалі в суспільстві – це людина. І від того, наскільки якісно вона отримає управлінські і інші послуги, залежить її життя. Тому всі посадовці мають володіти всіми необхідними знаннями і вміннями, необхідними для виконання їхніх посадових обов’язків.

Людей з вадами слуху з кожним роком стає все більше, тому жестова мова може бути корисною для працівника будь-якої сфери.

Наталія Московець, сурдоперекладач, викладач жестової мови: Такі курси в нас були для аптекарів, ми мріємо про такі курси для поліцейських, для медиків, тому що це є досить важливим, суттєвим. Наша країна розвивається, наш центр підвищення кваліфікації розвивається також.

Вміння спілкуватися жестами сприяє подоланню бар’єрів у роботі і спілкуванні з особливими людьми.

Тетяна Мартиненко, соціальний працівник (м. Глобине): Ми мали нагоду пройти навчання, що дало нам нагоду початкового спілкування з підопічними, які мають вади слуху.

Сурдоперекладу у Полтаві навчають третій рік поспіль в центрі підвищення кваліфікації. За цей час курси із сурдоперекладу пройшли близько сотні посадовців.