Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У мисливські угіддя Полтавського району завезли півтори сотні диких качок

У мисливські угіддя Полтавського району завезли півтори сотні диких качок

Переселення пернатих. У мисливські угіддя Полтавського району завезли півтори сотні диких качок. Випускати їх у природне середовище їздили і мої колеги Лілія Пархоменко та Антон Старишко.

Шестирічний Дмитро диких качок випускає уперше. Прийшов зі своїм дідусем.

Дмитро, 6 років: люблю природу і рибалку, і качок, і дєда.

Птахів розселяють для збереження і відтворення тваринного світу.

Лілія Пархоменко, журналіст:  150 диких качок закупили на Харківщині. Тепер півсотні із них житимуть тут, на річці у селі Карпусі.

Наталія Козлова, мисливствознавець Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства: Вони всі пройшли ветеринарне дослідження, вони мають ветеринарне свідоцтво на провіз, воно дійсне троє суток. Вони всі будуть розселятись в мисливські угіддя, в одноболотні угіддя Полтавського МРГ по сільським радам.

Цього разу у мисливські угіддя привезли півторамісячних каченят. Вони підростуть і освояться до відкриття сезону полювання.

Сергій Козлов, директор Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства: Качки самі живучі, самі вигідні для того, щоб їх розселяти. Розселять ми їх будем по двох річках: по Коломаку і Полузір’ю. По пльосах, які не висихають в жаркий сезон,  тому що качкам тоді нікуди дітися.

Територія Полтавщини – традиційний регіон для дикої качки. Проте на їх життєдіяльність впливають не лише природні фактори, говорить мисливствознавець Наталія Козлова.

Наталія Козлова, мисливствознавець Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства: У зв’язку з бойовими діями, так кажуть орнітологи, путі міграції перелітної качки змінилися. Тому ми запускаєм і щорічно бачим, що воно дає результати. Качка та, що випускали в минулому році, повернулась і вона вже з каченятами.

Розселення птахів проводять 6 років поспіль. Окрім диких качок, раніше в угіддя випускали також фазанів.