Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Костянтин Яхновський
Костянтин Яхновський

Вода зі ставка під Полтавою заливає присадибні ділянки та дачі

Вода зі ставка під Полтавою заливає присадибні ділянки та дачі

3-ій  день вода зі ставка під Полтавою заливає присадибні ділянки та дачі. Місцеві його називають Кислим, оскільки розташований він за адресою вулиця Кисла Балка у селі  Мачухи. Це одна із найбільших водойм в Полтавському районі. Ще донедавна вона перебувала в оренді. Нині, кажуть в Полтавській райдержадміністрації, ставок в державній власності. Мешканці ж села вважають його нічийним. Наразі аварію ліквідовують рятувальники. Залучили навіть водолазів.

Більше години Кислий ставок оглядає його колишній орендар Леонід Філенко. Нашій знімальній групі інтерв’ю дає неохоче і зі сльозами на очах.

Леонід Філенко, колишній орендар ставка: З 2004 по 2014-й рік я орендував цей ставок. Я не відмовився від оренди цього ставка. Ввиду суб’єктивних і об’єктивних причин мене доля заставила вести судові відносини.

З ким, Леонід Філенко не називає. Тим часом дивиться, як рятувальники ліквідовують аварію. Хто в цьому винен, чоловік казати не наважується.  Пригадує лише, як тут господарював.

Леонід Філенко, колишній орендар ставка: Це викошувалося. Цього не було, дерев, кущів  і так далі. Приводилося в порядок.

Загальна площа водойми  понад 9 гектарів. Глибина місцями сягає 10 метрів.  Хтось свідомо вивів з ладу запірну арматуру, каже рятувальник.

Ігор Литвишко, заступник начальника 4-ї державної рятувальної пожежної частини: Невідома особа відкрила шлюз, щоб відкрити ставок. Пошкодження механічні. Труба збита, а шток, який піднімав шлюз, був відрізаний. Нашою службою було відреаговано миттєво. Встановили, що запірна арматура і труба пошкоджені. Труба не проста. Це одна із найбільших труб. І складна запірна арматура.

Аби припинити витік води, на місці працюють спеціалісти Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій. Поки що повністю зупинити витік не вдалося. Допомагають ліквідувати аварію водолази.

Геннадій, водолаз: Не велика глибина метра 4 десь. Це в тому місці де труба. 

Хто ж саме вирішив спустити ставок і з яких причин, мають встановити правоохоронні органи. Наразі порушена кримінальна справа.

Вадим Вінник, відповідальний з питань надзвичайних ситуацій Полтавської РДА: На даний проміжок часу ставок не орендований. Тобто, він практично нічийний. Держава не надало його нікому. По существу – водгосп.

Валентин Герасименко, перший заступник голови Полтавської РДА: Знаходиться за межами населеного пункту, хоча територіально знаходиться в межах Мачухівської сільської ради. Оскільки землями розпоряджається Держгеокадастр, даний ставок підпорядкований Новосанжарському міжрайонному водного господарства Полтавського обласного управління водних ресурсів.

Вода текла  по ярах та приватних городах, внаслідок чого частково підтоплені 2 приватних дворища. Рівень води сягав  до 20 см.

На місці події працює оперативна група обласного управління Державної служби надзвичайних ситуацій. Загалом до робіт по ремонту запірної арматури залучили 12 фахівців  та 2 одиниці техніки.