Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Першу персональну виставку робіт Сергія Тарана відкрили в Полтаві

Першу персональну виставку робіт  Сергія Тарана відкрили в Полтаві

 «Чарівні миттєвості буття». У Полтавському духовно-культурному центрі імені Паїсія Величковського відкрили першу персональну виставку живопису Сергія Тарана. Роботи художника бачили мої колеги Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

Сергій Таран займається живописом усе життя. На цій виставці представив 33 авторських роботи останніх 15 років.

Сергій Таран, художник, автор виставки: Деякі роботи малювалися роками, ну не кожен же день, а деякі малювалися за пару годин .(Пейзажі. Радомишль, куди ми їздимо на реставрацію ікон, і село Івашки, де за городом стара хатка є.

Директор духовно-культурного центру імені Величковського Сергій Козлов розповідає: із художником знайомий давно, але тісну співпрацю розпочали кілька місяців тому.

Сергій Козлов, директор духовно-культурного центру імені Паїсія Величковського: Я побачив його техніку виконання творів, вона для мене була цікава. Він так цікаво готує свої полотна, потім все це переводить в живопис. І мене воно, так скажем, вразило.

Художниця Юлія Сторожева говорить, що у Сергія Тарана можна перейняти певні особливості живописної техніки.

Юлія Сторожева, художниця: Я бачу, що це емоційна людина, людина, якій є, що сказати. Є такі роботи, які мені сподобались, сильні. Мене здивувала ця – «Вічно квітучий Радомишль». Цікаве поєднання кольорів. Так, як я пишу квіти, то звичайно, що ця робота притягла мій погляд.

Брати участь в експозиціях Сергій Таран почав із 1989, але це перша його персональна виставка. Подивитися на роботи художника прийшов і його наставник Кім Скалацький.

Кім Скалацький, історик мистецтва: Я йому завжди говорив: «Сірьожа, не лінись, в тебе великі задатки заложені». Справа в тому, що художником треба народитись. Він народився художником. Він людина така, внутрішньо гаряча, темпераментна, але як при такому він зберігає витонченість кольору – це дуже важливо.

Нагадаю, Сергій Таран – полтавський живописець, майстер обробки металу та реставратор. Виставка «Чарівні миттєвості буття» діятиме у духовно-культурному центрі імені Паїсія Величковського до 16 липня.