Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці влаштували «перфоманс», під час якого знищували конструкцію незаконної забудови

Полтавці влаштували «перфоманс», під час якого знищували конструкцію незаконної забудови

«Стоп руйнуванню пам’ятки архітектури». З таким плакатом вийшли активісти та громадськість Полтави на акцію протесту до забудови поряд з колишнім Будинком дворянського зібрання. Голова міської організації «Свобода» Юліан Матвійчук сказав, що громадськості набридло незаконне будівництво та бездіяння влади. У такий спосіб, говорить, хочуть навчити прислуховуватися до громадськості. Тож полтавці влаштували «перфоманс», під час якого знищували конструкцію незаконної забудови. А ще утворили символічний ланцюг, який демонструє єдність полтавців. Активісти обмотали територію будівництва колючим дротом. Нагадаємо, будівництво об’єкту веде підприємство «Старнайт». Дозвіл на це Державна архітектурна-будівельна інспекція не надавала.

Юліан Матвійчук, голова міської організації ВО «Свобода»: Коли сідають на голову і люди брешуть, от тоді народжується тільки протест. І зараз він народився знову. Щоб ніхто не розслаблявся. Щоб люди знали, що брехати не можна.  Я не хочу, щоб ця будівля  повторила долю отієї будівлі (Кадетського корпусу). Тому що розвалиться, набудується з усіх сторін. І вся естетика пропаде.

Ірина Особік, архітектор: Ми стільки разів запрошували вас до діалогу, панове забудовники. Ви стільки разів «увілівалі» від того, щоб вийти з нами  і просто обсудити це питання.  Мені дуже-дуже соромно, що я живу в одному місті з людьми, які «чхати» хотіли на наше минуле і, як слідство, на наше майбутнє.

Артем Павлов, полтавець: Ми полтавці. Ми робимо все те, щоб наше місто було духовною столицею.