Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Маріїна долина» знову приймала гостей

«Маріїна долина» знову приймала гостей

Обласне культурно-мистецьке свято «Маріїна долина» 21 рік поспіль відбувся у селі Черняківка Чутівського району. Захід провели на честь нашої землячки  художниці, скульптора і письменниці  Марії Башкирцевої. Своїми враженнями від дійства поділяться наші колеги Сергій Блавацький та Сергій Коломієць.

З ранку до лісової галявини  села Черняківка Чутівського району їдуть автобуси та автомобілі, пішки йдуть люди.  На сцені виступають професійні виконавці та аматори. Свої творчі доробки представляють митці, майстри народної творчості Полтавщини.

Володимир Сусідко, журналіст: Це свято духовності, це мистецтво. Це те, чого так не вистачає нашим людям у повсякденному житті – і культури, інтелігентності, це стимул до якогось оновлення. Гарного, хорошого.

 20 років поспіль не втрачають нагоди представити свої роботи учні Чутівської дитячої музичної школи. Серед них чимало переможців Всеукраїнських та обласних конкурсів.

Наталія Філенко, директор Чутівської дитячої музичної школи: Чудову техніку сьогодні представляємо. Це живопис вовною. Це новинка в декоративно – прикладному мистецтві.

Цього року кілька сільрад представляли свої громади. Саме тут  можна було насолодитися народним колоритом, посміятися від душі. Приз глядацьких симпатій був за Ггряківською громадою.

Яніна Губченко, сільська голова Гряківської сільради: Наш шинок з кухарками, гарними молодицями, гряківська хата, наші музичні колективи. Всі жінки, чоловіки у вільний від роботи час відвідують наш будинок культури, співають просто для душі.

Минулого року мешканці цієї громади за друге місце отримали 20 тисяч гривень, та придбали для сільського будинку культури нову музичну апаратуру. Цього розу призерів не визначали – громаді вручили майже 18 тисяч гривень. Їх теж використають для потреб культурного осередку.

Лілія Омеляненко, завідувачка сільського будинку культури: Нам всього треба і ремонт в залі великій треба робити.

Свято було і у Новокочубеївської громади. Адже директора місцевої школи нагородили  грамотою Верховної Ради України.

Юрій Петренко, директор Новокочубеївської школи: Наша школа є опорною в районі по інноваційним технологіям. В школі підключений Інтернет, в кожному кабінеті стоять комп'ютери, у всіх вчителів створені блоги, є сайт школи у їдальні діти розраховуються за допомогою терміналу платіжними картками.

Завершилося свято концертом за участю Валерія Кучерявого, переможця телевізійного конкурсу «Лтави» молодих виконавців сучасної української пісні «Квадрат Успіху» - 7 сезон. А кращі митці отримали грамоти та призи від обласного центру народної творчості.