Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Під Полтавою запрацював військово-патріотичний табір «Юний десантник»

Під Полтавою запрацював військово-патріотичний табір «Юний десантник»

Вишкіл для школярів. На Полтавщині відкрили військово-патріотичний табір «Юний десантник». Майже сотня юнаків і дівчат навчатимуться та відпочиватимуть на базі табору «Маяк», що в селі Головач Полтавського району. Про відкриття табірної зміни розкажуть Лілія Пархоменко та Олексій Гнипа.

Підйом о шостій, відбій – о двадцять другій. Усе як у справжніх військових закладах. Дарина із Кобеляцького району, у табір приїхала разом із сестрою. Каже: до дисципліни звикли змалечку, адже їх тато – військовий. За словами дівчини, подібні вишколи потрібні підростаючому поколінню.

Дарина, учасниця табору «Юний десантник»: Для мене це звично, адже це з дитинства. Не знаю, як для інших, але ми уже привикли. Це виховує патріотизм в дітей з самого малечку, що головне. Вони вчаться саме перше – це постояти за себе, за свою батьківщину.

На першій і єдиній у цьому році табірній зміні – 90 школярів із усієї області. Їх розподілили на взводи переважно за районами. Протягом двох тижнів діти пройдуть серйозну підготовку і загартують себе не лише фізично, а й морально, говорить командир взводу Юрій Яковенко.

Юрій Яковенко, командир взводу: Військово-тактичні заняття, заняття з рукопашного бою, туристсько-спортивна підготовка, десантно-штурмова підготовка, розвідувальна підготовка. Ми надіємося, що дітям сподобається.

У навчанні дітям допомагають досвідчені наставники. До цієї роботи долучили людей, які знайомі із військовою справою.

Олена Харченко, директор департаменту освіти і науки Полтавської ОДА: Є учасники антитерористичної операції. Це люди, які мають педагогічну освіту, які освітяни, але попри те пішли захищати батьківщину. І сьогодні можуть ділитися своїм безцінним досвідом.

Юнаки та дівчата віком від 14 до 17 років перебуватимуть у таборі два тижні. Керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн» Олег Бариш привіз сюди і своїх вихованців. Каже: насамперед це вишкіл, але передбачили і відпочинок. У перші дні зміни серйозних навантажень дітям не давали.

Олег Бариш, керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн»: Більше йшло на злагодження у складі підрозділу, щоб вони піймали, що таке дисципліна, що таке умови таборування і що таке загальновійськовий порядок.

Для організації «Юного десантника» з обласного бюджету виділили 700 тисяч гривень.

Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства: Це безкоштовне харчування, відповідно – добре харчування, діти задоволені. Це придбання для розміщення нових наметів, придбано 15 нових наметів, де основна частина перебуваючих в таборі розміщена, це зразки, макети військової зброї.

Володимир займається у військово-спортивному центрі «Воїн» із 11 років. Зараз хлопцеві 16. Перебуванням у таборі, каже, задоволений.

Володимир, учасник табору «Юний десантник»: Спочатку було важкувато, але потім стало легко, всі призвичаїлись, і я в їх числі. І стало легко. Навіть отримуєш задоволення від навчання і роботи. Ми відпрацьовували вправи стройові на плацу, вчора майже весь день тренували показову програму.

Табір «Юний десантник» проводять уперше у рамках цільової програми із патріотичного виховання при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства.