Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Полтавці вимагають відремонтувати ділянку дороги Суми-Полтава

Полтавці вимагають відремонтувати ділянку дороги Суми-Полтава

Люди протестують. Причина мітингу – зруйнована траса, яку не можуть відремонтувати більше  двох років. Чому досі не  проклали нову дорогу,  розбиралися Валерія Рибалка та Євген Ковальчук.

Григорій  мешкає в селі, яке розташоване поблизу траси Суми-Полтава. Говорить: цю дорогу знає більше 20-ти років. Нинішній її стан, каже, лякає.

Григорій, учасник акції протесту: Кожен день приходиться їздити по цій дорозі і бачити як тут люди оце мучаються. Тут аварійні ситуації кожен день виникають. Не кажучи про те, що машини тут ремонтуються кожен день. Колеса отвалюються.

Олена Кравцова, голова Тахтаулівської сільської ради: Дорога знаходиться в аварійному стані. Саме оця дорога. Від пам'ятника шведів, до житлового масиву «Побиванка». Але ніхто не може відповісти на наші звернення, на чийому балансі знаходиться ця дорога.  ) Рішенням сесії ми вирішилипровести такий захід, щоб привернути увагу і облдержадміністрації і міської ради.

Листи з проханням  вказати, хто є балансоутримувачем  відрізка дороги, Тахтаулівська  сільрада направила до державтодору. Їй відповіли:

« Ділянка автомобільної дороги від м.Полтава до с.Тахтаулове  не знаходиться на балансі Служби автодоріг, а є суб’єктом права комунальної власності територіальної громади м. Полтава.»

Щоб отримати підтвердження цих слів, громада направила лист у міську раду. Їй повідомили:

«Вулично- шляхова мережа міста Полтава, в тому числі ділянка автомобільної дороги від м.Полтава до с.Тахтаулове не перебуває на балансі управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради.»

Кому ж належить цей відрізок дороги, ми поцікавилися у заступника голови Полтавської районної ради Олексія Івженка.

Олексій Івженко, заступник голови Полтавської районної ради: Намагалися знайти власника, на жаль, на сьогоднішній день вона не є районною. Ми не можемо напряму її ремонтувати, або якимось чином полагодити. Вона не є обласною. Теоретично вона має бути міською, якщо так дивитися по розташуванню, по встановленню знаків це є міський відрізок дороги. Який чомусь міська влада ігнорує, не хоче виділити кошти.

Депутат Полтавської міської ради  Володимир Печериця визнав: цей відрізок дороги дійсно належить місту.

Володимир Печериця, депутат Полтавської міської ради: Я вчора був у заступника міського голови Ляміна, і був присутній начальник ЖКГ Сінельнік і ми домовилися, що в липні місяці буде закінчена проектна документація капітального ремонту цієї Зіньківської проїзної частини. І у серпні - вересні ми цей вопрос закриємо.

За те, щоб міська влада визнала цю дорогу їхньою власністю, полтавці  боролися два роки. Протести, мітинги, листи та звернення до прем»єр-міністра Володимира Гройсмана  -  всі ці методи застосувала  громада області. Чи відремонтують дорогу, ось ці люди не впевнені. Кажуть: обіцянкам  Печериці не вірять.

Світлана, учасниця акції протесту: Ми хочемо, щоб на кінець дорогу зробили такою як слід. Щоб можна було їхати і не боятися за своє життя.

Валерій, учасник акції протесту:Хочемо багато чого. Нормальної жизні, починаючи хоча б з дороги.  Їдеш фактично як бігом біжиш.

Олена,учасниця акції протесту: У нас автобусы отказываются ехать по таким дорогам,  ямы по колено, аварии, колеса отпадают в транспорте. Поэтому мы хотим что б нам сделали дорогу.

Під час акції знайшлися і такі, хто хотів проскочити крізь протестувальників.