Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Переселенкам, які потерпають від насильства, в Полтаві пропонують допомогу

Переселенкам, які потерпають від насильства, в Полтаві пропонують допомогу

Для жінок-переселенок, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, у Полтаві відкрили Кризовий центр адаптації.  Приміщення розраховане на 30 осіб. Заселяти людей почнуть наприкінці липня. Нині туди переїхала Наталія Шаповалова із двома синами. Чому жінці немає де жити, і як вона потрапила до Кризового центру – дивіться в наступному сюжеті.

Наталія Шаповалова переїхала до Полтави з Донецька три роки тому.  Жінка потерпала від домашнього насильства і більше не могла терпіти знущань чоловіка. Але ч тут легше не стало. Звернулася за допомогою до місцевого Центру адаптації.

Наталія Шаповалова, переселенка із Донецька: Так получилось, что мы и мои дети имеем групу инвалидности. Я конечно рабо тала по мере возможности, мы сни мали квартиру до последнего.  Возникла ситуацыя, что мне сейчас и не только мне и ребенка положить и как-бы денег не хватает. И вот поэтому мы оказались в этом кризисном центре.

У старшого сина Данила – цукровий діабет, у молодшого Андрія – проблеми зі шлунком. Коштів на лікування постійно не вистачає, а підтримки чекати – ні від кого, каже Наталія. Найменший хоче для своєї родини лише одного:

Андрій, син: Чтоб они хорошо жили, чтоб у них все было хорошо, они не ругались.

Приміщення, в якому нині створили Кризовий центр адаптації для жінок, раніше було в занедбаному стані. Проектом «Полтавська область для ВПО» зацікавився  Євросоюз. Він виділив кошти на ремонт - близько 1.5 мільйони гривень. Там зробили ремонт, облаштували кухню, санвузол та  пральню. Але не з усім погоджувалися грантодавці.

Максим Демченко, виконавчий директор  БО «Світло надії»: З їхнього розуміння ми повинні були знести  все  і заново збудувати, тому, що для них це було вигідніше. Тому, що це правильніше. Але за 1,5 мільйона гривень ми  б нічого тут не збудували.

Центр перебуває на балансі Полтавської міської ради. З обласного бюджету виділили 300 тисяч гривень.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА: Це многостраждальний обєкт, ми тричі переробляли проектну документацію тому, що візуально обстежили, то було достатньо косметичного ремонту. Але копнули глибше і розуміючи шо просто розмазати гроші, не отримавши результату, це е потрібно робити.

У Кризовому центрі надаватимуть соціальні послуги: психологічні консультації, проводитимуть тренінги  щодо працевлаштування, тощо.  Планують протягом року допомогти близько 400стам жінкам.