Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

День Конституції у Полтаві

День Конституції у Полтаві

Гімн та національні стяги. У День Конституції полтавці та гості міста традиційно поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченкові, загиблим козакам та Іванові Мазепі. На урочистостях побувала і наша знімальна група

Дмитро, студент ПНПУ: День Конституції для мене – це день, коли ми можемо згадати все те, чого ми варті, і все те, що декларовано безпосередньо і відображено у нашій Конституції.

Зранку у день державного свята представники влади, громадські активісти та містяни зібрались біля пам’ятника Кобзареві для покладання квітів. Згодом присутні ушанували і пам’ять полеглих козаків. Полтавець Олександр каже: формат подібних заходів хоч і звичний, але потребує змін.

Олександр, полтавець: Традиції покладання на такі визначні свята, я думаю, можливо потрібно й зберегти, і якось поступово трошки їх оновляти.

Для деяких полтавців це не просто державне свято.

Галина, полтавка: Конституція – основний закон нашої країни, який забезпечує нам якісь права. Читала, ну це було дуже давно.

Анатолій, полтавець: Ми знаєм, що в Україні перша конституція Пилипа Орлика була. І на сьогоднішній день наша Конституція одна з найкращих у світі і по захисту людини, по правах.

Цього дня поклали квіти і до пам’ятника Іванові Мазепі. Гетьман Війська Запорозького у свій час прагнув до об'єднання козацьких земель у складі єдиної Української держави.

Ліана, полтавка: Іван Мазепа – це наш національний герой. І звичайно, що в цей день не можна не прийти, не вшанувати пам’ять людини, яка любила Україну, яка є символом України і звичайно Полтавщини.

Нагадаю, Конституцію України ухвалили у 1996 році. Нині українці святкують 21-шу річницю Основного закону.