Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку кресал-запальничок відкрили в Краєзнавчому музеї

Виставку кресал-запальничок відкрили в Краєзнавчому музеї

Запальнички з давнини. У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку кресал, якими користувалися наші предки. Серед експонатів -  кресала-запальнички ранньослов’янського часу, давньоруські  й зразки  запальничок нової доби. Власник колекції - археолог В'ячеслав Шерстюк розповів:  давні кресала-запальнички виготовлені із  чорного металу та кременю високої якості з додатковою напайкою для хорошої  іскри. В’ячеслав Шерстюк приватну збірку збирав  майже десять років, розкопки проводили майже по всій Україні. Презентовані кресала  знайдені переважно на території Полтавщини. Зокрема, у Кременчуцькому, Зінківському, Котелевському та Лубенському  районах.  Виставка стародавніх кресал триматиме до середини вересня.

В’ячеслав Шерстюк,  археолог: Ми зараз не ставили в концепцію виставки саме територіальні розмежування. А хронологічні й типологічні розмежування - так. Тому що це було б надзвичайно навантаження інформаційне . Для видобування вогню потрібно не лише  кресало металеве, а ще потрібен кремінець, а й суха трава, сухі висушені гриби, тобто це те, на що потрапляла іскра й запалювалося.

Роман Луговий, відвідувач виставки: Самі експонати досить шикарні, виставка оформлена науково. Люди того часу, які користувалися кресалами, настільки звикали до використання цих предметів, наскільки ми звикли до сірників.