Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Ціна на хліб може зрости

Ціна на хліб може зрости

Найближчим часом ціна на хліб може зрости, каже директор обласного департаменту агропромислового розвитку.  Це пов’язано в першу чергу зі значним зменшенням збору валу ранніх зернових. А отже зросте  і ціна на борошно. На скільки - поки що невідомо. Разом з цим вартість соціального хліба має залишитися незмінною.

Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: Ми не скриваємо, ми десь очікуємо до 30 відсотків зменшення валу ранніх зернових по відношенню до минулого року. У нас є дуже гарні, добрі пшениці, але в нас є пшениці просто видно рядки, слабе розкущення.  І отакенький колосочок. Розумієте? Що там можна хоча б 20 центнерів з гектара взяти. Але в цілому по обсягу того, що ми очікуємо зібрати десь порядком 700 – 800 тисяч тонн. Причому наука говорить, що в таких умовах ми можемо отримати не менше 70 відсотків продовольчого хліба.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА: Ми повинні говорити про те, що сьогодні хлібна галузь 100 відсотків бізнес, який рахує свої прибутки. Але ми сьогодні створюємо такі умови щоб соціальний хліб мав тенденцію хоча б стабільності. І за це будемо нести відповідальність і домовлятися з переробниками.