Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Анна Комар
Анна Комар

Телебаченню на Полтавщині – 40 років

Телебаченню на Полтавщині – 40 років

Телебаченню на Полтавщині виповнюється  40 років! Наприкінці червня 1977-го наказом Держтелерадіо в Полтаві створили перший телевізійний кореспондентський пункт, який розпочав свою роботу 1 липня. Крім підготовки матеріалів на українське телебачення корпункт видавав чорно-білі програми на Полтаву і область.  Телевізійні ветерани корпункту розкажуть про труднощі тодішнього телебачення і порівняють його з нинішнім. Подробиці – далі в сюжеті.

Телебачення на Полтавщині почалося з телевізійного кореспондентського пункту, який проіснував  понад 40 років і був першим у Радянському Союзі, створеним в подібному форматі. Робота телевізійників-першопрохідців була дуже складною, розповідає головний режисер «Лтави» Дмитро Старіков, який працював у корпункті 25  років.

Дмитро Старіков, головний режисер філії ПАТ «НСТУ» Полтавська регіональна дирекція «Лтава»: Это не то, что сейчас, в любом месте мы можем снимать. Тогда нужно было много света ставить. Всё это было очень тяжёлым, громоздким. Килограмм 10 была эта камера вместе с аккумулятором. Всё оно ведь не пластмассовое, а железное.

Створенню розширеного корпункту з 11-ох чоловік передувала діяльність неофіційного кореспондентського пункту, де працювали утрьох: кореспондент Микола Страшко, кінооператор Дмитро Старіков та водій-освітлювач Володимир Бікчентаєв.  В технічному арсеналі був автомобіль ГАЗ та 4 кінокамери на плівці. Знімали новинні сюжети для програми УТ-1, які сама Полтавщина не бачила, адже сигнали з Києва тоді ще не приймали.

Дмитро Старіков, головний режисер філії ПАТ «НСТУ» Полтавська регіональна дирекція «Лтава»: Мы делали цикловые передачи, которые включались в общую украинскую программу. Всевозможные, начиная с детских («Серебряный звоночек»), заканчивая «Україна жнивує», «Золотые звёзды Украины» «Голосуй за профессию», «Слава солдатская».

Саме з діяльності полтавського корпункту і бере початок телебачення «Лтава».