Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Рятувальники вкотре нагадали про безпечний відпочинок

Рятувальники вкотре нагадали про безпечний відпочинок

Сезон шашликів у лісах іноді призводить до пожежі. Під Полтавою облаштували спеціальні місця для відпочинку. Однак правила використовувати мангали люди іноді ігнорують. Чи карають порушників,  дізнавалися мої колеги.

Це ліс на околиці Полтави. Тут смажать шашлик на мангалах, є пляшка з водою. Все сміття прибирають.

Голос:  Ми не смітимо. В мангалі, не пить, не курить.

Постійно відпочивають у Верхолах Людмила та Олександр. Багаття не палять, сміття пакують в мішки і обіцяють вивезти.  Попри те, що неподалік влаштували стихійне сміттєзвалище.

Голос:  Вогню в мене нема.  І не накидати, як тут роблять.

Саме через покинуті  багаття, купи пластикового посуду та сміття виникають пожежі.  Закон забороняє розводити багаття в лісах та лісосмугах. Смажити шашлик можна у спеціально відведених місцях. Під Полтавою таких 20.

Олександр Глушко, головний лісничий Полтавського лісгоспу: Відпочивальників менше, але пожежі кількість від того не міняється, бо люди безвідповідально відносяться до своїх громадських обов’язків.

Поліція пікніки перевіряє. Однак штрафів за розпалювання багаття на землі та у місцях,  де це не передбачено законом, не виписує, лише попереджає.

Марина Зінюха, інспектор зі зв’язків з громадськістю патрульної поліції Полтави: Якщо це поза межами міста – це стаття 77 Адмінкодексу України, якщо в межах міста стаття 152, там ми вже маємо змогу реагувати на дане правопорушення.

Усним попередженням обходяться й рятувальники.  Постійно влаштовують рейди. Вихідними їх може бути до двох десятків.

Яніна Любецька, інспектор сектору зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС області: Хотілося  б звернутися до відпочивальників аби ті дотримувалися правил відпочинку на природі, а особливо в лісісовому масиві.

Лише з початку року в області виникло понад  250 пожеж в екосистемах. За безпекою в лісах спостерігають відеокамери.

Голос:  Я спостерігаю за Чалівським лісом, бачу дим направляю машину наприклад азимут 120, дивлюся по карті, район Микільського, Марківки.

На вогонь пожежники реагують миттєво: 10 хвилин - і пожежу загасили. Якщо ж розпалите багаття на шашлики за межами облаштованих зон - готуйте гроші. На штраф. А це від 85 до 255 грн.