Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Хліб з нового врожаю зернових подорожчає на 10%

Хліб з нового врожаю зернових подорожчає на 10%

Підстав для різкого збільшення ціни на хліб на Полтавщині немає.  Хоча прогнозують зменшення урожайності зернових у зв’язку з посушливою погодою. Про це повідомив директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов. Цього року  аграрії Полтавщини планують зібрати близько 300 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур. Cобівартість зерна нового врожаю має збільшитися.

Сергій Фролов, директор обласного Департаменту агропромислового розвитку: Здорожчання через дефіцит продовольчого зерна не буде. Ми отримаєм десь порядка 800тисяч т пшениці при потребі в 180 тисяч т. При тому ми маємо ще перехідні залишки. Поки  що для різкого збільшення ціни на хліб я поки не бачу умов таких.

Олександр Козуб, директор хлібзаводу «Кулиничі»: Не склалася ціна на збіжжя, на хліб урожаю цього року. Різні ціни є, але поки нема хліба в Полтавській області, ми не знаєм, скільки він буде вартувати. Але форвардні ціни на зерно 2 та 3-го класу на 1000грн.  буде вище, ніж у прошлому році. Тому якщо прогнозувати ціну до нового року, то ціна на хліб може збільшитися десь на 10-12 %.