Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Ошукані вкладники товариства «Лубно» чекатимуть суду ще місяць

Ошукані вкладники товариства «Лубно» чекатимуть суду ще місяць

Суди через арештоване майно тривають. Ошукані вкладники товариства «Лубно» прийшли до Ленінського районного суду в Полтаві. Там продовжили  розгляд скарги  товариства «Ліга Фінансових експертів» стосовно знаття арешту з торгового центру в Лубнах. Про це докладніше далі.

Валентині Олексіївні 78 років. Жінка не впевнена, що найближчі років десять поверне свої кошти. Cвого часу вона поклала на зберігання  під 27 відсотків шість тисяч гривень.  Говорить: повірила представникам спілки, адже це була державна організація.

Валентина Котляревська, ошуканий вкладник:  Я повірила в кредитну спілку, як у щось таке. Ну це ж наша самостійна країна зробила.  Думаю відложу про чорний день, бо бачу, що все важче і важче, і важче жити.  Саме більше там  вкладників було пенсіонерів. Чому? Тому що процент великий, того і сунули туди пенсіонери. Ми ж відкладали не на канари їхати, а на смерть складали.

У Ленінському районному  суді досі розглядають справу стосовно  розкрадання коштів в особливо великих розмірах керівництвом спілки «Лубно».   З 2009-го року люди не можуть повернути свої кошти через суд.

Валентина Котляревська, ошуканий вкладник: Прийшла получати я проценти, уже все позакривано.  Жодного разу я не получила.

Продаж торгового центру - єдиний вихід повернути свої кошти. Адже   під час досудового розслідування  встановили: його збудували за  рахунок вкладників кредитної спілки «Лубно».

Анатолій Семенов, ошуканий вкладник: Зараз це спеціально, для того, щоб вони подавали заяву,їх вводять в якості цивільного позивача. Хоча в обвинувальному висновку їх немає. А це грубе порушення законодавства. Подавати може тільки ті, хто офіційно визнанні потерпілими, або свідками. А вони в цей процес не входять. А тепер виходить вони входять, ще й приплюсували вісім мільйонів. Звідки вони взялися не знаю.

У кредитної спілки  залишилися борги перед своїми вкладниками майже в 30-ть мільйонів гривень. Всього ошуканих майже півтори тисячі. Більша частина з них пенсіонери. Близько 150-ти людей вже померло, не дочекавшись повернення своїх коштів.

Віра Старосвіт, голова спостережної ради кредитної спілки «Лубно» каже: На оцю скаргу є постанова суду про відмову у задоволенні цієї скарги. На сьогоднішній день «Ліга фінансових експертів» знову подала таку ж скаргу.  І наразі суд розглядає справу, щоб зняти арешт. Опять йде порушення,після зняття цього арешту в нас не буде коштів на відшкодування. Це єдина будівля, яку можна продати.

Нинішні власники арештованого майна - товариство «Ліга фінансових експертів» - подали скаргу до суду. Вони хочуть,  щоб зняли арешт на торговий цент. На першу заяву суд відмовив у зв’язку з  передчасністю. На другу ж скаргу призначив засідання. Якщо суд зніме арешт,  то вкладники після  10-ти років боротьби не отримають свої кошти.  Самі представники товариства коментувати ситуацію відмовилися.

Анатолій Семенов, ошуканий вкладник: Сьогодні ми маємо намір зробити відвід всієї колегії суддів. В зв’язку з обставинами, які викликають великий сумнів в їхній неупередженості і об’єктивності.

Ошукані пенсіонери прочекали початку суду шість годин. Але він так і не розпочався. Засідання перенесли ще на місяць.  Журналісти ПТН  і надалі триматимуть на контролі цю справу.