Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавські медики рекомендують робити дітям щеплення проти кору

Полтавські медики рекомендують робити дітям щеплення проти кору

Вакцини проти кору в медичних закладах області вистачає, каже головний лікар області Віктор Лисак. Тому  рекомендує щеплювати нею дітей. Адже в Україні зафіксували понад 700 випадків захворювання на кір, одна дитина померла. Яка ситуація  з цим інфекційним захворюванням на Полтавщині – дивіться в наступному сюжеті.

В лікувально-профілактичних закладах області вакцини проти кору  вистачає. Однак щеплення від цього інфекційного захворювання необхідно робити у зазначені строки, щоб не виникало ускладнень.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Треба батькам, медичним працівникамсвоєчасно запрошувати і проводити вакцинацію дітей проти кору. Тобто ситуація сьогодні контрольована  на території області. Ті випадки, які єсть, вони є епідеміологічно завезені і таке інше. Але дітей треба щеплювати. І це саме головне.

Кір - це вірусне захворювання, що може спричинити серйозні ускладнення, зокрема, і пневмонію. Ось, що думають про вакцинацію батьки.

Журналіст:Чи виникали проблеми з вакциною?

Голос: именно с корью – небыло. А АКДС–ка це вообще. Имеет, в этом смисл, резко делать  в период эпидемии прививку. Не наврежу ли я этим. Я наверно сначала к участковой, буду смотреть интернет мониторить. 

Голос:На поліклінікі в Нікітченка дітей запрошують. По кору обовязково. Це захворювання з великими ускладненнями потім.

Голос: Вакцинація повинна бути, як би здорова. Дитина повинна бути повністю здорова. Ми робили клінічний аналіз.  І коли побачили, що результати в нормі, тоді ми зробили вакцинацію. Так, я думаю потрібно,  звичайно.

В одній із аптек  Полтави повідомили, що існує проблема із поставками вакцини проти кору.

Фармацевт:Была такая информация, сам поставщик присылал письмо, что они не могут наладить в нужном объеме, чтобы и на Украину хватало, и на Европу хватало,  то есть вот этой вакцини, которая на что-то  похожая вакцина, а не та,  которая в больницах рассказывают индийская.

За попередніми даними у Полтаві на кір захворіли троє дітей. Всі випадки не смертельні.Головний обласний епідеміолог  Андрій  Байбарза повідомив, що нових випадків кору в області немає. З початку 2017 року на Полтавщині від кору, паротиту та краснухи щепили понад 12 тисяч дітей, це 75% малюків віком до 6 років.